alcak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


alcak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : yüksek

<< albeni alçak gönüllü >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te yüksek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. adını şimdi zikretmek istemediğim sarışın bir hanımın mırıldandıgı sarkıdır bu. sözlerindeacı dostuncehennem yurdun olsun.gittiğin yer uzakyolların tuzak olsun..bırakıp kaçmaksana yakısır ancaksenin bir adın yalancıbir adın alçak..şeklinde nağmeler barındırıp, böyle mi nefret kusulur beah diye dertlendiren arabesk formatının kralı şarkıdır.
  2. holywood'dan memleketimize girmi$ bir kufurumsu.
  3. hollywood filmlerinin dublaj ve altyazılarında ayip kufurler* yerine kullanilan tepki sozu.(bkz: emrah kos anani sikiyorlar)
  4. sibel can'ın söylediği bir şarkı. tam sözler şöyle: kabus dolu günlerin gecelerin yastiğin taştan yatağin toprak gözlerinde yaş yerine kan bulunsun çok seviyordun böyle mi alçak birakip kaçmak sana yakişir ancak senin bir adin yalanci bir adin alçak aci dostun cehennem yurdun olsun gittiğin yol tuzak yolun uzak olsun derdinin dermani ecel olsun çok seviyordun böyle mi alçak birakip kaçmak sana yakişir ancak senin bir adin yalanci bir adin alçak
  5. rakımı, yer yüzeyine yakın duran nesnelerin konumunu tanımlamak için kullanılan kelime.
  6. genizden hönkürerek söylenen edepli hakarettir alçak.
  7. demet akalının kusursuz 19 albümünden bir şarkı. en az afedersin kadar başarılı, klasik eski sevgiliye bok atma, yıkılmadım ayaktayım mesajı gönderme şarkılarından, yaza damgasını vuracak olanlardan*.söyleyecek bir sözün yoksa eğerevimden gidebilirsinyeteri kadar dinledim artıkhayatımdan çıkabilirsinsana ayılan bayılan yok kibulunmaz hint kumaşı değilsinbana göre sen yalancı değilyalanın ta kendisisinateş olsan düştüğün yeri yakarsınbana hiçbir şey olmazzamanında bi hata yaptıysanbunun günahı beni vurmazsöz ağızdan çıktı bi keredönen sen gibi alçak olsunbu devirde benim gibi aşkı bulursanhemen ara haberim olsun(bkz: copy paste değil alınteri)
  8. demet akalın ın son klibini çektiği parça.
  9. başından sonuna kadar "dıp dı dıp dıp" tan oluşan müziği ile arabesk müzik olarak değerlendirilmemesi gereken şarkı. sözleri arabesk'in dibine vurur ancak müzikalite açısından başarısız olduğu için tanımlanamayan bir tarzı vardır. çıktığı dönem tüm arabesk-fantazi radyolarında defalarca tekrarlandığı için pop şarkısı olarak da nitelenebilir. şarkının sonunda serdem coşkun şiirsel olarak şunları söyler ki normal şartlar altında küfür etmeden bu kelimeleri peşi sıra söylemek mucizedir.sen, sevginin soğukkanlı katilisen, bir yılanın uykudaki halisen, tertemiz kalbin kirli sahibisen, sen öylesine alçaksın ki!alçak, alçak, alçak.
  10. "alçağın korktuğu tek şey ölümdür, başka şeye aldırmaz." *

senin alcak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap