ayrilik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


ayrilik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : birliktelik

<< ayrı ayrılma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te birliktelik kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. yaşarken ölüm.
 2. leman sam'ın söylediği bir şarkıdır. sözleri ise şöyledir; Fikrimden geceler yatabilmirem Bu fikri başımdan atabilmirem Neyleyim ki sene çatabilmirem Ayrılık ayrılıK aman ayrılık Herbir dertten ala yaman ayrılık Uzundur hicrimden kara geceler Bilmirem ben geldim hara geceler Buruktur hicrimden kara geceler Ayrılık ayrılık aman ayrılık Her bir dertten ala yaman ayrılık
 3. hala inanamadığım olgu. sevilen kişinin başka birisi ile birlikte olabilme ihtimalinin beyin kıvrımlarında kriz haline dönüşmesi vakasına sebep olan ve bu krizin devamı olarak mide kramplarının yaşandığı durum.
 4. bi de köpek gibi severken anlasamadıklarını düsünüp ayrılanlar vardır ki bu daha bi koyar adama.. sora da icinde patlar zaten hersey.. (bkz: ben)
 5. okan bayülgenin de şiir okuyarak eşlik ettiği eskiii soner arıca şarkısı.
 6. tesellisi en zor acı..
 7. bazen yeni bir başlangıç yapmak için bir fırsattır.
 8. haluk levent in hönkürdüğü iğrenç şarkı.
 9. leman samın seslendirdiği bir şarkı değil azeri halk türküsüdür.
 10. ölüm ile tartıldığında elli dirhem fazla gelen yaman şey.
 11. ''soydaş anılarımın,ve yaralı bilincimin, ve tamir görmüş duyarlıklarımın yetmediği (rantiye duyarlıklarımın),ve tarih adına, ve toplum adına, birey adına, onur ve sevda adına fişlenmiş, ve onca bedende bıraktığı parmak izleri örselenmiş, ve güzelliği dahil onca sınavlara çekilmiş, kendimin sürekli muhaciri olarak, bir kez daha usul parmaklarla geçiyorum, henüz adlanmamış bir ayrılığı, daha şimdiden tutanaklarıma. ve gene biliyorum ki,çok güçtür kapı eşiğine gelinmiş kapılardan, bir gecelik diyet ödeyip yüzgeri dönmek, ve dündüğünde beni bulamayacağını kuvvetle bilerek,şimdiden bir pusula bırakıyorum kapıya,okunması kolay bir yazıyla: ayrılık!!'' (bkz: murathan mungan)
 12. (bkz: ayrılsak da beraberiz)
 13. düş sokağı sakinleri nin sözü ve müziğiyle insanın tüylerini diken diken yapan şarkısı.
 14. mutluluğun olduğu her yerde yeşeren zehirli bir bitkidir . bir ilişkiyi anlamlı kılan en önemli parçadır ayrıca . tıpkı yaşamın kendisi gibidir , yaşama dairdir . inkar edilmesi ve yok sayılması kişiyi şifozreniye kadar götürür . günümüzün mutluluk odaklı bencil yaratıklarının kaçtıkları bir olgudur . oysaki ayrılığın acısı da sevilmelidir , sahiplenilmelidir . bir kişinin size uzattığı mutluluk ne kadar değerliyse size kalan acıda o kadar değerli olmalıdır . boşuna dememiş şair (bkz: ayrılıkta sevdaya dahildir)diye .
 15. orjinali grup merdiven'e ait şarkı. haluk levent'te iyi söylemiştir. hasretler ayrılıkla başlar yanar yürek sessizce ağlar bütün anılar canlanı verir sanki hiç bitmemişler gibi yolu gözlenen giden sevgili geri gelecekmiş gibi için için har gibi kaplar bütün benliğini bir gerip olursun bunun ardından bazı bir rüzgar gibi eser ayrılık yeri giden sevgilinin ardından önceleri sessizdir ayrılanlar mutluluğu başka yerde ararlar oysa geçen günlere yakınırlar ayrılıktır bu çeken anlar için için har gibi kaplar bütün benliğini bir garip olursun bunun ardından bazı bir rüzgar gibi eser ayrılık yeli giden sevgilinin ardından ahh ayrılık ayrılık
 16. bakmanın bile insanın canını yaktığı başlık... edit : dedirtmiyor olm, canını yakıyor. delirtmeyin yaa !!!
 17. "çocukken yanlız ince hastalıktan ölünür sanırdım, meğer insan hasretten de ölürmüş..."
 18. çünkü o da sevdaya dahildir, çünkü ayrılanlar hâla sevgilidir.
 19. her zaman kötü olmayan bazen durup düşünmeye ve nefes almamıza yarayan olaydır.
 20. her solunum yaptıgında vücuduna giren her oksijen zerresinde acıyı ve ozlemi tatmaktır
 21. insan hayatinda hiç haz edilemeyen olay.
 22. sarı gül
 23. ayrılık ölümden beter diye özetlenmiştir
 24. her türlüsü insana acı veren eylem. hele ki ayrıldığınız şey * * * * * * * * uzunca zamandır beraber olduğunuz insan(lar), nesne(ler) ya da mekan(lar)sa genellikle içte bir burkulma ve gözlerde nem bırakır. bazen belli etmeyiz kimseye. hatta amansızca "mutluyum ben. her şey yolunda. dirençliyim." gibi nidalar atarız. yalnız kaldığımızda ise kimsenin görmemesinden istifade içimizdekileri dışımıza atarız. bazen gözyaşı ile.. bazense antidepresanlarla. en kötü ayrılık için (bkz: ölüm)
 25. geçmişin, geleceğin silinmesi, sadece şu an yaşanan korkunç acı. bitmesi istenen ama her an daha da büyüyen, çıldırtan, bazen dayanılamayacak duruma getiren, ölümle yaşam arasında bi yer. anlamı kalmayan bi hayat, öyle ya ona anlatamayacaksınız, onunla paylaşamayacaksanız yediğiniz yemeğin, içtiğiniz suyun, uyuduğunuz uykuların ne anlamı var ki? gereksiz yere yaşayan biri, o olmadıktan sonra yaşamanın ne anlamı var ki?

senin ayrilik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap