az, sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


az, kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : çok, bol, epey, fazla, gani gani, hayli

<< az azal >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te çok kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. bir seyin alisilagelmis ya da beklenenden fazla olma durumu.
  2. karikatur lisani dahilinde biberondan biseyler icen bebek efekti..
  3. az'ın zit anlamlisi
  4. yunanca si : poli
  5. thailand dilinde maak
  6. (bkz: her seyden cok)
  7. özlem tekin sarkisi. öz albümünden.bunca zamandan sonra seni özledimkalabalıkta birini sana benzettimkoptum dünyadan geçmişi düşündümne kadar yakınmışız bir daha gördümbilemedim değerini ah çok üzgünümseni üzdüm,çok üzdümözgürlüğüme düşkün biriyken benaşık oldum delice tutuldum derkengöremedim aşklardaki dostluğu nedennasıl oldu ayrıldık birbirimizdenbilemedim değerini ah çok sevdiğimdenseni sevdimçok sevdimçok..
  8. anlam pekiştireç.
  9. özlem tekin(hastasıyım)in çok şahane bi şarkısı, ya asıl önemli olan sözleri..zira bu sözler beni bi erkekle bi kadın tamamen "aynı" hisleri nasıl olur da hissedebilir diye düşündürmüştür..
  10. sayılara aklı yeni yeni kesmeye başlamış bir kardeş* durumunda mesafe birimi de olabildiği görülmüş kelime. geçmiş zaman olur ki: arabayla istanbul'dan eskişehir'e gidiliyordur, bardak kadarlığından beri huysuz olan kardeş daha izmit'te huzursuzlanmaya başlar: -annneee, kaç çok kaldııı-daha dur, 5 çok varyol üstünde geçilen yerleşim birimlerine göre çoklar birer birer azalır, mesela adapazarı için 4, bilecik için 2 çok makul rakamlardır. annenin keyfine göre manipülasyonuna açık bu ölçü birimi aynı güzergah için kullanılırken, hele de kardeş kaç çok kaldığını sorduktan sonra nerede olunduğunu da sormuşsa, temkinli olunmalı mevzu abartılmamalıdır*

senin az, kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap