bagimli sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


bagimli kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : özgür, hür

<< bacaksız bağımsız >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te özgür kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: bağımlılık)
  2. 2'ye ayrılır: -manevi bağımlılık: birine bağlanma, alışma, onsuz yapamama durumu. -maddi bağımlılık: bağımlılık yapan maddelere alışmış, bağımlılık kazanmış kişi.
  3. bir amy winehouse şarkısı; bağımlı Söyle o erkek arkadaşına bir daha etrafta dolandığında Kendi ot unu alsın, benimkine de yaklaşmasın asla Bana üç beş fazladan verse umursamam da Sıramı ona bırakmaktansa, seni bırakmasını yeğlerim ha Bir daha bütün otumu içersen eğer Torbacıyı ara hemen Ben kendiminkıni alırım, sen de kendininkini Tek sefer yeter beni sana saldırtmaya Öyleyse getir bana bir paket, erkeğin ancak ondan sonra gelebilir buraya Kapıda onu öyle bir kontrol ederim ki Kendi otu var mı diye Solda sıfır kalır havaalanı güvenliği yanımda Bir daha bütün otumu içersen eğer Torbacıyı ara hemen Ben kendiminkıni alırım, sen de kendininkini Ben kendi kendimin erkeğiyim, yani ne zaman öğreneceksin Senin bir erkeğin var ama, benim de ihtiyacım var yanıp tutuşmaya Arada fark yok sonunda yalnız kalacaksam eğer Yine de ben evimde yetiştirdiğimden çekmeyi tercih ederim Bağımlı oldum çünkü ona, tüm çüklere o!abileceğimden daha fazla Ben kendiminkini alırım, sen de kendininkini Ben kendiminkinı alırım, sen de kendininkini çeviri: ilker aksoy (bkz: roll)
  4. (bkz: madde bağımlılığı) (bkz: bağımsız)
  5. aşklar, alkol, nikotin, ahlaki değerler, uyuşturucular... hepsi de birer pranga olabilir her an insanın ayağına. zevk veren prangalar. ortak özellikleri, varlıklarının verdikleri zevkin uzun bir süre sonra hissedilememesi, yokluklarının ise derhal kalpte bir ağrı yaratmasıdır. bağımlı insan atlı karıncaya binmiş gibidir. ne bir varış noktası, ne de bir ilerleme vardır hayatında.
  6. bağımlılıktan sayılırsa (bkz: kola). *
  7. bağımsız romanı ile beraber tekrar basılan can çavuşoğlu romanı. raflarda yerini aldığı gibi online da sipariş verilebiliyor, http://www.idefix.com/kit...?sid=U4AKZZ6I3B7B7X07DMRV

senin bagimli kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap