bayan sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


bayan kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : bay

<< bayağı bayar >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te bay kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 2 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. -lan olm alicam o hotunu yilba$i gecesi catir catir sikecem sonra..-yava$ sikmek lazim nefes nefese kalirsin sonra..-uff hastayim $u arabaya ustu de acik,alıcam olum bunlardan seneye ben de.-yava$..once bi yava$..saclari jolelemek lazim ki bozulmasin ustu acik arabada..once egos..$eklinde kar$i tarafi komik duruma du$urebilen kelime..
  2. (bkz: abartsaydın)
  3. yunancasi : siga
  4. son 2 aydır dilime yapışmış insanların heveslerini kırmak için kullanılan etkili laf.
  5. barda tepinip duran bir takim dallamalar ayaginizi basip tepenize cikinca itekleme esliginde "yavas lan ayı!!" denir genelde.
  6. bir can yucel siiri;" kafeslerin arkasinda oturmus, ince uzun gemiler gibi limanda, olabileceklerden bahseder elleri, baslanmamis nakislarda, kendi guzelligini seyreder gergefte kizlar."
  7. hızın, acelenin tersine, ağır, sindire sindire...hem yavaş hem zamanında olabilir herşeyhem hızlı hem de yersiz olabildiği gibi.
  8. yavaşın yanına bir yavaş daha gelir bazı durumlarda.(bkz: piano piano bacaksız)
  9. tek başına anlamı hadi canım 'a yakındır.. önüne geldiği fiile “nah yaparsın!” anlamı katar. cümle içinde kullanalım:xxx: bu gece bize gelsene bir şişe şarabım var, içeriz..xxy: yavaş içelim..gibi.
  10. sanıyorum ankara menşe'lidir. daha çok "yauaaşşşşş" şeklinde telaffuz edilir. siktir lanın sansürlüsüdür aslında. bebe ile birlikte ankara'ya uyum sürecinde büyük önem arz eder.

senin bayan kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap