belki sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


belki kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kesinlikle

<< belirli belli >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kesinlikle kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. olabilir. ayrıca kibarca hayır demenin binbir yolundan bi tanesi.
 2. demir demirkan'ın ilk albümünden bir şarkı: gizlice buluştuk seninle, bilmedi kimse. gizlice ayrıldık seninle, duymadı kimse. bilinmez nerde nasıl, başka yerlerde buluruz birbirimizi aynı zamanlarda... belki bir başka yüzde, belki bir başka seste seni yaşarım belki bir başka tende. belki bir eski şarkı, belki de hoş bir koku esintide hatırlarım seni bir başka yerde.
 3. mukemmel bi şarkıdır. Biten aşkın ardından onu başka birinin bedeninde bulma ihtimali uzerınde konusur. Ve biten aşkın acısını biraz olsada hafifletir. Tek aşk olduguna inanan bi şarkıdır. Başka bir yuzde, başka bir seste hatta başka bir tende o karşı kişiyi yaşayabilecegıne inanmaktadır. Acı mıdır acıdır. (bkz: red hot chili peppers)
 4. birini bi başkasında aramamalı, bu imkansızdır çünkü insanlar tek yaratılmıştır.
 5. özlem tekin'in son albümünün en iyi parçalarından biri. sözlerini de yazayım tam olsun Güç senin karar senin hata benim olsun Söz senin mertlik senin yalan benim olsun Yanımda resimlerinle gömleğin kalsın Gün senin hayat senin geçmiş benim olsun Haz senin hak senin ceza benim olsun Yanımda resimlerinle gömleğin kalsın Yanımda hayallerimle çakmağın kalsın Çünkü belki yakarım bu evi kurtulurum ikimizden Belki yıkarım gider ne kaldı hikayemizden Belki tutarım iki elimle sımsıkı Özlersin belki dönersin diyeee Özlersin belki dönersin diyeee Düş senin dua senin yara benim olsun Zevk senin sefa senin cefa benim olsun Yanımda resimlerinle gömleğin kalsın Yanımda hayallerimle çakmağın kalsın Çünkü belki yakarım bu evi kurtulurum ikimizden Belki yıkarım gider ne kaldı hikayemizden Belki tutarım iki elimle sımsıkı Özlersin belki dönersin diyeee Özlersin belki dönersin diyeee Pul senin para senin aşk benim olsunnn
 6. olabilir,kesin değil anlamlarına gelen arapça kelime.
 7. ilhan i aşk albümünden muhteşem bir ilhan irem şarkısı sen yalancı olmasaydın sana aşık olmasaydım ve gerçeği bulmasaydım (hangisi doğru) sana birşey sunmasaydım sevgiden dem vurmasaydım acılarla dolmasaydım olmasaydım aynadan bakan gözler ben miyim sararıp solan güzler ben miyim eskiden gülen yüzler biz miyiz belki bir daha böyle sevmeyiz (belki... belki...) kimbilir kaç günün sabahında kimbilir daha kaç gece sensiz böyle daha mutlusun kimbilir belki bensiz bir gönülden sana doğru uzanıyor aşkın yolu sen yanıtsın hayat soru bir tarafım gülbahar bir tarafım karakış yüreğimse sararmış hangisi doğru hangisi yanlış
 8. olmama ihtimali yüksek ile eşdeğer yakınlığını sağlayan, kesinlik kazanmamış kelime.
 9. maybe
 10. (bkz: belki bir gün özlersin)
 11. kesinliği yok eden göreceli kelime
 12. ali ilhan tarafından çekilmiş bir kısa film. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir. benimsinemalarim.com* 'dan yuklenip izlenebilir..
 13. özünde hüzün saklayan bir kelimedir yerine göre. belki o da sever ben birgün der, belki buradan geçer diye saatlerce sokak lambası altında bekler, belki o da beni düşünüyordur şu an diye düşünür, belki o da bu filmi seyretmiştir. acaba benim hissettiklerimi hissetti mi diye sorar kendine, belki o da beni seviyor ama belli edemiyor diye kendini avutur, belki.... belkii... blkiiii... böyle uzar gider bu liste..... ama umutsuz bir aşık için çok şey ifade eder bu kelime. oysa başka biri için sadece ve sadece 5 harften oluşmuştur.
 14. damar bir yoda şarkısı.. ankaralı sevgilisinden ayrılanlar dinlemesin.. düşünmüyorum seni artık ayrıldı yollar hatta sevmiyorum bile artık eskisi kadar durmaz ki hiç zaman, geçip gider yıllar karşıma senden daha çok daha iyileri de çıkar bir gün sen başka biriyle ben başka biriyle herhangi bir yerde karşılaşırız belki o zaman da susarsın &#8220;hayat garip&#8221; dersin umarım mutlusundur sen de benim gibi sen başka biriyle ben başka biriyle herhangi bir yerde karşılaşırız belki o zaman da susarsın &#8220;hayat garip&#8221; dersin umarım özlemezsin artık kaybettiğin beni haberim yoktu senden artık ayrıldı yollar ankara soğuktur belki hala eskisi kadar beni sorarsan ben aynıyım ve hep aynı burlar güçlü olmak zor değilmiş asık olmak kadar bir gün sen başka biriyle ben başka biriyle herhangi bir yerde karşılaşırız belki o zamanda susarsın &#8220;hayat garip&#8221; dersin umarım mutlusundur sen de benim gibi sen başka biriyle ben başka biriyle herhangi bir yerde karşılaşırız belki o zaman da susarsın &#8220;hayat garip&#8221; dersin umarım özlemezsin artık kaybettiğin beni
 15. (bkz: bell key)
 16. hayır sözcüğünden bin beter olan sözcüktür. aslında hayır demektir. değilse de belirsizlik insanı çok sıkan bir şeydir. kullanılmamalı, kullandırtmamalıdır.
 17. güzel bir gülben ergen şarkısı. değişik bir şey. belki ben değilim aradığını sandığın. belki ben değilim tanıdığını sandığın. belki bir zamanlama hatası belki de bu yüzden aşığız.
 18. arapçada bilakis, aksine anlamlarında kullanılan "bel" ile farsça'da bulunan "ki"nin birleşmesiyle oluşan edat. farsça ve orta türkçede "bilakis ki" şeklinde kullanılır. fakat türkçede anlam değişikliğine uğramıştır. -olabilir, umulur, ihtimal, muhtemel, olası.
 19. içinde olma olasılığı barındıran ama arkasından mutlaka bir ama'nın gelmesi söz konusu olan kelime.
 20. belki de,belki diye bir kelime olmamalıydı...hadi olmadı diyelim, ya hissiyatı? 'belki dediğimiz anlar ' ın sonunda gelen hüsranlar için geliyor bir şarkı, belki de henüz yazılmadı...alıcılarınızın ayarıyla oynamayın!
 21. 'belki' aslında her zaman bir kesinlik taşır, ama iki ucu keskin bıçak gibi. söz kung fu'sunun 1. dan'ıdır belki. kelimelerden anlam katmanlarına atılan ilk ciddi adımdır. "belki de aslında belki diye bir şey yoktur" ilk ciddi kavramsal çarpışmanızın ve eğer geçebilirseniz bu sözel kung fu'nun 2. dan'ının da kapılarını size açacaktır.
 22. kaypak kelime.
 23. evet ya da hayır cevabından evladır kimine göre. "yalan da olsa söyle" kokusunda.. umut felan barındırır, baştan savma barındırır. bizimki almış içine yani bütün ihtimalleri. umut barındıranı için bi şarkı var hafızada. adı yok da, sözleri var az bi şeycik. "hayır dersem belki anla belki dersem evet demek.." umutlu mumutlu, filimli fırıldaklı bi kelime işte. nazlı niyazlı bi de. beykide.
 24. umudu çekmece gözünde saklayanlar ile, umutsuzluğu buzdolabında bekletenlerin; çekmeceyi açıp, son kullanma tarihine baktıktan sonra; çoklukların ulaşamayacağı yerlerde sakladıkları, tekliklerine çengelli soru işaretinin en kıvrık hÂli..
 25. ilhan irem şarkısıdır. "bir tarafım gülbahar bir tarafım karakış yüreğimse sararmış hangisi doğru hangisi yanlış"

senin belki kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap