bosanmak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


bosanmak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : evlenmek

<< boşan boşboğaz >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te evlenmek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. evlilik kurumunun evli insanlar tarafından hukuksal olarak bitirilmesi eylemidir..
 2. iyi bir şey değildir. ama başa geldiyse zevk almaya çalışmak gerekir.
 3. şu sıralar virüs gibi yayılan olay.
 4. saldırganlıkla evliliği bitirmek. aşkla başlayan iliskinin hakim beye şikayet edilmesi.
 5. bosanmanin ne kadar kötü oldugu hakkinda atilip tutulsada ..bazen insanlarin yüzünü güldüren durumdur. bir insanla arasındaki herşey bitmis bir evliligi yürütmeye calisiyorsunuz. zoraki bir evlilik sürdürmek gercekten bir iskencedir. egerki birde cocuklar varsa bence dünyadaki insanin cocuguna yapabilecegi en büyük kötülüktür. mutsuz bir ailede yasamaktansa ,mutlu bir ebeveynde yasamak her cocugun istedigidir. yasanilmis ve dogru oldugu kanitlanmistir.eger evlilik bitmisse gercekten insanin kendini sikmamasi ve hemen bitirmesi tavsiye edilir.
 6. (bkz: erken boşanma problemi)
 7. hürriyet rüzgarları altında bilinmeyen kişilere yelken açmak.
 8. artık birbirlerini görmek ve aynı hayatı paylaşmak istemeyen 2 kişinin evliliklerinde yaptıkları son vurucu darbe.
 9. peygamber efendimizin deyimiyle allah'ın en sevmediği helaldir.
 10. bazı arap prenslerinin dubai'de kızlarla günah olmayan bir tatil yapmak için kıydıkları göstermelik nikahların tatil sonunda "bos ol, bos ol, bos ol" denilerek ulaşılan sonu.* *
 11. belki pek olmaması ama olabılırıtesi gıttıkce yukselen normal durum. e tabi sen senı bılmezsen sen senı bosa cekersin merkebi durumu.* * aslında sunu demek ıstıyorum ki yurdum insanı kendını bılmeden yaptıgı evliliğin faturasını bosanarak ödüyor. erken yaşta kişiliklerin oluşmadığı zamanlarda evlenen şahıslar bir müddet evliliği kurtarma savaşlarına yenildiklerinde dullasıyorlar. e tabı bu durumda da cekilen merkeplik oluyor!!!
 12. sarılmalar eski canlılığını, içtenliğini yitirmiştir . iyi niyetle söylenen basit kelimeler bile onarılmayacak kavgalara mahal vermektedir . ruhunuzu soğuk bir acaba sarar : bitti mi ? hızla ilişkinizi sorgulayıp, gözden geçirirsiniz, sonuç evliliğinizin kurumsallaşıp, birbirinize yabancılaşarak aşkınızı bitirdiğinizdir . samimi bir çabayla aşkınızı son kez yeniden üretmeyi denersiniz , yenilirsiniz ! çünkü her şeyi tüketmişsinizdir . önceden eleştirdiğiniz, küçümsediğiniz, yakıştıramadığınız sonuçla yüzleşirsiniz : ( hiç bitmeyecek sandığınız ) aşkınız bitmiştir ! hukuksal prosedür sona erer, boşanırsınız . solan kırmızı defter, kişisel albümünüzdeki yerini alır ; artık yalnızsınızdır ! yaralayıcı ve zor olanı bundan sonraki süreçtir ; yatakta dönersiniz, yılların getirdiği alışkanlıkla o güzel omuzu ararsınız, yeri boştur, çılgınca yataktan fırlayıp evin içinde dönersiniz, bulamazsınız . sonunda mavi duvar gerçeği fısıldar : artık o yok . ortaklaşa yarattığınız duyguların, alışkanlıkların,kültürün sahibi yoktur ! bundan sonraki hayatınızı boşanmış ve garip bir sıfat sahibi olarak devam ettirirsiniz : dul !
 13. yılları, anıları bir öfkeye mahkum etmektir...
 14. evliliğin sonucudur. çözümü evlenmemektir.
 15. türkiye' de ortalaması yüzde elliye varan, artık neredeyse işlemeyen kurumdur. şehir adliyeleri altı ay, ilçe adliyeleri üç ay civarına tarih verir olmuşlar. ayrıca kurulması aylar süren, bitirmesi iki dakika süren tek kurumdur sanırım evlilik.
 16. evliligin ilk uc yilinda cogunlukla gorulen olaydir. sonucu ayrilan iki guvensiz insandir.
 17. iki kişilik mutsuzluğu paylaşmaktansa tek kişilik mutsuzluğu ya da tek başına mutlu olma umudunu tercih etmektir.
 18. ortada bir çocuk varsa iyi düşünülmesi gerekir.
 19. anlaşamayan insanların verdiği doğru karardır.
 20. yazık edilmiş bir hayatı ucundan kıyısından da olsa kurtarmaktır.
 21. evlerden ırak olması dilenen durumdur.
 22. çocuklara patlayan durumdur.
 23. (bkz: talak)
 24. Bir aşkın mağlubiyetini kabul etmektir. Eğer gereken buysa zorlamanın da anlamı yoktur. insan geçen yıllarına üzülmüş olsa da, gelecek yıllarını kurtarma çabasındadır.
 25. Onca yıl kusur verilen emeğin bir imza ile heba edilmesidir.

senin bosanmak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap