canli sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


canli kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : fersiz, ölü, baygın, bitkin, camit, hareketsiz

<< cana yakın cansız >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te fersiz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. 1.Canı olan,diri,yaşayan. 2.Güçlü, etkili,hareketli,hayat dolu. 3.Dikkat çekici,göz alıcı,parlak(renk). 4.Yaşayıp yer değiştirebilen yaratık,hayvan. 5.Canlı yayın.
 2. ing . live
 3. taze balık için kullanılan sıfat.. "canlı canlı bunlaaar, ooynuyorlaaar, geeeal geeeal.."
 4. (bkz: canlı canlı)
 5. türkiye tv lerinde, naklen yayınyerine kullanılan tanımlama.
 6. cevirimici online olan.
 7. hukuki anlamda canlı olmak; canlı doğmuş olmayı ve suçun (örn; hayata karşı suçlar) maddi unsurunu oluşturan hareketlerin gerçekleştiği sırada yaşıyor olmayı ihtiva eder.
 8. argoda para '' canli var mi ? ''
 9. insanın, siz onu öldürene kadar aldığı sıfat.
 10. (bkz: canlı yayın)
 11. canlılar ikiye ayrılır; 1. normal canlılar 2. erzincanlılar *
 12. milyarlarca yıl önce, dünya daha çok genç iken atomlar molekülleri, moleküller daha karmaşık molekülleri ve bunlarda çok karmaşık reaksiyonları neticesinde canlılığı upuzun süren bir kimyasal sürecin sonunda var etti. canlılık cansızdan pat diye değil, uzun süreli bir oluş ve gelişim sonucu ortaya çıkmış, nesilden nesile de aktarılmıştır.
 13. en temel ve en kapsamlı tanımıyla canlı, varlığını devam ettirebilmek ve kalıtımını aktarabilmek için uğraş vermesi, çaba göstermesi gereken oluşum.
 14. Duman grubunun sahne performanslarını barındıran albüm.
 15. ..beklenmeyecek kadar kötü bi albüm. fazlasıyla yapmacık olmuş vokaller. o nasıl 'hahaha' deyiş lan? kaç para verdiler onu yapman için.
 16. nakit para anlamına gelir karanlık alemde "canlı 500tl aga" gibi.
 17. duman grubunun konser kayıtlarından oluşan mükemmel albüm. alın dinleyin bazı şarkıların akustikleri de var. o kadar süper bir albüm ki duman grubunun aşmış olduğunun en büyük ispatlarından.
 18. cansız ile arasındaki fark, organizasyon yeteneğidir.
 19. aslında kainatta cansız olarak adlandırabileceğimiz hiçbir şey yok. her “şey” kendi frekansında titreşim halinde. dolayısıyla durağan değil: hareketli. hareket dediğimiz eylem, zamanı meydana getirir. çünkü zaman bir noktadan bir noktaya gidilene dek akan süredir. zaman içinde sürekliliği olan bu eyleme sahip kütle de bilinçli ya da bilinçsiz olarak bu canlılığın içerisinde yer alır. zira canlı olmanın şartı bilinçlı ya da şuurlu olmak ile değil hareketlilik, enerji ve bu enerjinin sürekliliği ile ilgilidir. daha doğrusunu daha iyi bilen, en doğrusunu en iyi bilen bilir…

senin canli kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap