celiski sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


celiski kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : tutarlılık

<< çelişik çelişmek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tutarlılık kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Çelişme,anlam aykırılığı.
 2. çelik erişçi'nin olası bir albüm adı. malumunuz, çelik değişti...
 3. zihinde oluşan yapsam yapmasam, doğru mu yanlış mı kavgasida denilir.
 4. Varolanların birbirini tutmaması,ikilem yaratması durumu. (bkz: çelişkide kalmak)
 5. gülşen'in bir şarkısıdır.
 6. sözlerini yazmadan olmaz * ** zaman öyle akip gitmis bir bakmisim sabah olmus farketmedim düsünmekten yanlisligi aramaktan nasil düzelir bu iliski sana olan askim tükenmisken beni mahvetti bu celiski ayrilmam lazim senden bilemiyorum becerebilecek miyim seni üzmeden bu isi sen de az cok farketmissindir bendeki degisikligi seni seviyormusum gibi rol yapmak bana yakismaz dilerim anlarsin umarim ayrilik sana cok koymaz ister ah et ister kin duy kendine göre haklisin adimi kötü an sonumu elinle yaz sen de bir gün anlarsin
 7. mor ve ötesinin yıllar önceki süper eğlenceli, hebelebelelebe diye söyledikleri şarkı.
 8. Marx tarafından, bir toplumdaki karşılıklı olan uzlaşmazlık eğilimlerine göndermede bulunmak amacıyla kullanılan bir terim.
 9. derin esmerin söylediği mor ve ötesi şarkısıdır.sözleri; "çelişkili bir düzlemde,duygularıyla ortada,düşününce eski olmayan insanlarla parça parça,bir görünür bir kaybolur öykülerim hep bilmece,gözlerim maskara,özlemim durgun "belki birgün..."deyince,teslim olunca ellerine,en yakınımda sen olunca ürkütücü bir rüya ellerimden akıp gelen,şehvetinde saklı bezginliğim karanlıktan korkutan ,gözlerin ateş saçan,son sözünde saklı yalanların."
 10. olmak yada olmamak arasında kalınınan ince çizgide duran insanların sarfettiği cümle
 11. internet tarayıcısına eklenti olan google araç çubuğunun açılır pencere engelleyicisinin gmail'den açılan pencereleri engellemesi. (bkz: gmail) (bkz: açılır pencere engelleyicisi)
 12. gammaz olan kişinin karşısına çıkan ikilemdir. çok beğendiğiniz bir beyan aynı zaman da formata da aykırı olabilir. bu durumda hem artı oylayıp hem gammazlamak ilk etapta sorunun çözümü gibi gözükse de...
 13. kafa karıştıran herşey. insanı uçurumun kenarında ki dalda bırakır gider. düşmek düşmemek size kalmıştır.
 14. insanların hayatı edim ve tahayyül etmesi farkı denebilir. -Doğru değişkendir.Mutlak olan gerçektir.Bu gerçeğe adımınız sizin doğrunuzu gösterir.
 15. insanı en çok ikileme sokan durumlardan biridir. misal: okula kıyafetiniz kurallara uygun değil diye girememek ... oradan mecburen * ftz'ye* gidince de okul kıyafetiyle giremezsiniz diye geri çevrilmek... * *
 16. (bkz: keşkülü duvara çivilemek)
 17. (bkz: totoloji)
 18. duygu diye tanımlananla, mantık diye bilinenin ezeli kavgası; "yanlış"ın çekiciliği. duygunun dayattığını seçtiğinde suçlandığın, mantığın bastırdığına teslim olduğunda sırtının sıvazlandığı yürekkakan* haller. kişinin android olmadığının en temel göstergesi olmalı oysa. duygular insanı her zaman müsait mahiyetlere sokmazlar, hatta durum ne kadar namüsait bir mahiyette tezahür ediyorsa, seçim yapmak, karar vermek ne kadar çok "mantık"la toto* oynuyorsa, duygunun o kadar güçlü olduğunu da kanıtlıyor olabilir. insan çelişir. çelişmek insanidir. insan olmak ayıp değildir. thus, insan davranışlarını 'çelişkili' diye yargılamak insanfsızlıktır.
 19. Beni bir kuzgun büyüttü anne Sen adına hayat dedin nisan serap muratoğlu..
 20. söz ve müziği Halil Koçak'a ait olan mükemmel bir gülşen şarkısı. (bkz: dinlemekten bikilmayan sarkilar)
 21. insanın hayatını mahfedendir.
 22. osmanlı imparatorluğunun varlığı ile övünen ülkücü zihniyetin osmanlı'dan yadigar tarihi çeşmeye sprey boyayla üç hilal çizmesidir. (bkz: acı ama gercek)
 23. eğer ingilizceye chaos diye çevirirsek jason statham ın oynadığı çok güzel bir film çıkar ortaya.
 24. çelişik ilişkiye kısaca verilen ad! çelişik+ilişki=çelişki
 25. duyularla duyguların birbirine oyun oynaması sebebiyle, ruhun arada kalıp karanlığa gömülüp çıkması.

senin celiski kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap