cetin sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


cetin kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : kolay

<< cesur çetrefil >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te kolay kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. kökeni tartışmalı bir arap atı. tartışmalı diyorum zira bu atın yarımkan olduğu iddia edilmektedir. hatta sırf bu atın koşuya iştirak edecek olması nedeniyle tarım ve köyişleri bakanlığı kupası koşusunu diğer at sahipleri protesto etmişlerdi ve koşu yapılamamıştı. açıkçası bu atın sahibinin daha evvelki tansel ve deprem adlı atlarını ve de babasının sadece hayatının ilk yarışını kazanıp geri kalanlarında tabela bile yapamamasını, başkaca da yavrusunun bulunmamasını dikkate alırsak bence de bu at safkan bir arap atı değildir. ayrıca 2005 yılında cumhuriyet koşusu'nu kazanmıştır. sahibi: m. şerif alpay orjin: antalya- gamze 2
 2. türkiye'nin en iyi gitaristlerinden birinin soyadıydı zamanında. (bkz: yavuz çetin)
 3. güç, zor.
 4. bkz:(çetin ceviz)
 5. bir erkek ismi.
 6. pazar günü koşulan enternasyonel malazgirt koşusunda üçüncü kalan arap atı. koşuyu forse eden isim belli ki dahess ve al dahma ekürilerinin hücumunu bekliyordu, zira halis karataş son 350ye kadar elinde sermaye kalması adına tutuyordu ama dahess ile uğraşana kadar al dahma üsküdar'ı bile geçmişti.
 7. bugün kafkaslı'yı geçmiş arap atı(!). bildiğin ingiliz atıdır bu, bunu tansel ve deprem ile eküri olmasından ve bu akşamki yarışta jokeyin bırakın atı tutmasını atı geriye çekmesinden rahatlıkla anlayabiliriz. antalya ilk yarışında fırtına ümit'i zar zor geçmişti, o attan bu yavru mu çıkacak?
 8. Çetin'in Arap atlarında gözüken vücut yapısı özelliklerini taşımaması, Bariz bel kısalığının olmadığı, vücüdun heterojen olduğu, başın kaba, boyunun kalın ve uzun olduğu, cidagonun gelişmiş olduğu belirtilmiştir. Beden uzunluğunun ise Arap atlarına uymayan şekilde 171 cm olarak ölçülmüştür. Kentucky Üniversitesi At Ebeveyn Test ve Araştırma Labaratuvarı sonuçlarında teste götürüldügünde cidago yüksekligi 157 cm çıkması ve sözde kayıp denilen annesi(ölmüş te deniyor) antalya- gamze 2 orjini kesinleşmiştir. Bu Rapora Turkiye Cumriyeti Anayasa Mahkemesi'de %100 arap atı olduguna dair onay vermiştir. Buda kanıtı : http://galeri.uludagsozluk.com/r/28410/+ Atın Sahibi şerif alpay'ın yıllardan beridir Tansel ve Deprem ekürileriyle tjk tarihinde yarımkan devri başlatmıştır.Ve atlarına sürekli olarak ümit yayla ve kadir altınoz jokeylerini bindirmektedir. ikisinin ata yön vermekten ve hızlanınca yavaşlatmaktan başka bi numarası yoktur. Çetin'in 17 Mayıs 2008 izmir koşusunda birkez daha yarımkan safkan oldugu anlasıldı.Atı biraz teşvik etseydi bi rekor gelebilirdi.En az 20 boy yapardı Ümit Yayla. Ama işini iyi biliyor arkaya bakmaktan ve izlemekten başka birşey yapmadı. Sonuc olarak : Ne kadar raporlarla tespit edilsede Şerif Alpay'dan burnuma kötü kokular geliyor.
 9. (bkz: servet çetin)
 10. 29 Haziran 2008 Pazar istanbul veliefendi hipodromunda günün birinci koşusu olarak koşulacak ENTERNASYONAL ALi RIZA BEY KOŞUSU'na 1 sırt numarası ile katılacak olan ve yarışı kazanmasına kesin gözüyle bakılan at.
 11. uyuz at. nefret ediyorum arkadaşım, var mı ötesi...
 12. ankara 13.idare mahkemesi'nin safkan arap atı olmadığına ilişkin karar verdiği at. sahibi de sakatlık nedeniyle artık diyarbakır'a gönderdiğini, her ne kadar temyize gideceklerse de zaten koşmayı düşünmediklerini, zira yıprandıklarını söylemişlerdir. tansel, deprem sonra da çetin'i sahalara getir ve akabinde mağdur konumuna geç, yemezler canım.
 13. Mükemmeliğiyle herkesi şaşırtan , sevecan, hareketli , idealist, şeker, komik, sarılıp uyunabilen kişinin ismidir. Kendileri dünyada ki tüm mükemmeliyete sahiptir.
 14. ÇETiN Türkiye'de en çok kullanılan 177. isim (... 175. yasin, 176. okan, 177. çetin, 178. selin, 179. hande, ...). Ülkemizde yaklaşık her 818 kişiden birinin adı ÇETiN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.22. ÇETiN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:42 itibariyle yaklaşık 87,747 kişinin isminin ÇETiN olduğu ve ÇETiN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1450 kişi arttığı tahmini yapılabilir. ÇETiN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 436 ÇETiN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ÇETiN sayısı her yıl 4 kişi artıyor. ÇETiN Türkiye'nin en yaygın 177. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 177. ad ise Lloyd ismi. ÇETiN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 175. Renee 176. Ross 177. Lloyd 178. Bryan 179. Janet isimleri de sayılabilir. http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
 15. Aksaray ilinin Ortaköy ilçesine bağlı bir köy. ilçenin tüm köyleri için: (bkz: Ortaköy)
 16. iki yıl koşmamasına rağmen kafkaslı gibi bir atı geçmiş olan arap (!) atı.
 17. istanbul, güngören' de çok lezzetli kebaplar yapan, özellikle adana ve kuzu şiş dürümlerinin tercih edilmesi gereken güzide mekanın ismi.
 18. izmir de yarıştan çıkarılarak olay olmuştur. kural bu en fazla bahis çetin üzerine oynandı 2. brendaydı brenda yarışta 2. oldu. tüm yarış severler şampıyon ata beddua okudu.
 19. yarış atçılığının bir türlü çözüm bulamadğı 2 sene ara versede rakiplerini koştuğunda keklik gibi avlayan kime ne göre yarım kan kimine görede arap atı olan remazan kayanın çok korktğu bir at .
 20. beş kuruş etmez orjinden böylesine bir yarış atının meydana gelmesi şaşırtıcı yarım kan olduğundan emin olduğum at zira fiziksel olarak küçük ingiliz atını andırmaktadır.
 21. erkek ismi. en tahrik edici isim olduğunu düşünüyorum.
 22. Çetin cevizi andıran insanların ismidir. ismiyle müsemma olanı mevcuttur. Baharatlı bal misali olsa da sevilir.
 23. kendisi he-man in abisidir. http://www.itusozluk.com/...in-abisi-cetin_176143.jpg +
 24. güç demekmiş.

senin cetin kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap