ceza sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


ceza kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : ödül, mükafat

<< cevval cezalandırmak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te ödül kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: mükafat)
  2. "töyle bakiyim alidan" şeklinde konuşanların lisanı ile "özür" manasındaki kelime yerine kullanılır.bizim bi rahmetli aman, emekli başkan vardı.. sizden iyi olmasın çok ödüllüydü. hatta kendisine "dihintel ödül" vermiştim. severek atnalından madalyonunu takmıştı boğazına...bu arada arkadaşlar arasında dafiye "okuma ödülü" verilmiştir ki bu olay, anjelik filmlerinin sultanlı olanındaki daphneyi etkileyen sarsıcı repliği hatırlatır.
  3. şimdi migrosta promosyon olarak çalışan elemen.
  4. bir ödül töreninde, ödül aldığı sırada yaptığı konuşmada, ferhan şensoy tarafından basura benzetilmiştir ödül. gerekçe ise çok basit; hangi götte çıkacağı belli olmaz!
  5. -ve daha çok öldürmek için alırdı tüm ödüllerive her ödül miladıydı yeni bir cinayetinhiç sevilmediama sevilme ihtimaliyle yaşadı hepevet her gecenin sonu sabahtı belkiama onun da ödevitıpkı diğerleri gibiertesi sabahı görmekti....diye devam eden bunalım bir şiir..
  6. son günlerde iyiden iyiye ayağa düşen...halkın verdiğinin en yüce olduğu halde bir grup fransız entel ibişin sözüyle belki de sanki daha önemliymiş gibi öyle gerine gerine teşekkür konuşması yaptırarak bizleri güldüren...ahahah güldüren! hahahah güldüren! filmi yani bir kişinin bin kişi izliyor ahahhah ona ödül vay ya...ne kolay...kızdıran! kıs kıs kızdırtan ama ahahah şeyimizde de olmayan!
  7. ödünle kazanılmaz.
  8. ferhan şensoy: ''ödül basur gibidir, her götün başına gelebilir.'' demiş ne de güzel söylemiş.
  9. kız ismi olarak da kullanılır.
  10. sözün tam tersi olduğu noktai nazar şudur; bir sözün kimin söylediği değil, ne söylediği önemlidir. ödülde de ne verildiği değil, kimin verdiği önemlidir. ödülün olduğu yerde aklıma daima şu söz gelir; "mükemmelsin demek sınırlandırılmaktır!".ödül, çocuklara verildiği zaman en anlamlı halini alır. yalnız pazarlık ile karıştırılmamalı. karnende hepsi pekiyi olduğu için değil, bir yıl boyunca okula gidip emek harcadığın için alınacak o bisiklet ki ödül olsun.

senin ceza kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap