ciplak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


ciplak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : giyinik, örtülü

<< cingöz çirkin >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te giyinik kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. nude, nu. dogal.
  2. ali özgentürkün 1993 yapımı bir filmi
  3. bir murathan mungan siiri;" iki çıplak yara iki çıplak düşman şimdi karşı karşıya artık herşey olabilir artık bütün dünya karanlık imkan geç geçebilirsen ruhum bir daha buralardan aşktaki düşmanlık değil düşmanlıktaki aşk onları şimdi birbirinden ayıran ruh ölür, beden unutur av kurtulur kendine kurduğu mazinin tuzağından kendinin sonuna geldi mi yeniden görür insan çıplak hüküm, acı özgürlük! kana karışan aşk zamana intikamla sızar bilirim, çok geçtim buralardan benim zaferim ayrıldıktan sonra başlar aşkta zafer olmadığını anlayana kadar "
  4. ayni zamanda bir oktay rifat siiri;" çıplak düşünüyorum vücudunu sıcak sessizliğinde saçlarınla örülü bir yıldızla iç içe bir gemi gibi madeninde özgürlüğünde kanatların saçlarına benzeyen kanatların ki denizin tuzunda erirler her akşam gördüğümde bir deniz gibi düşünüyorum vücudunu ve gizleyememek çıplaklığını ölümsüz mağaralar bularak ürkütüyor beni, işsiz ırgatlar gibi çaresiz açlıkla hafiflemiş dolanıyorum çevresinde boşluğunun, yoksulluğun açtığı yaraya sarıyorum saçlarınla gizlediğin vücudunu saçlarına gömüyorum vücudunu."
  5. (bkz: çırılçıplak)ayriyetten (bkz: cıbıl)
  6. (bkz: grup tetris)
  7. (bkz: naked)
  8. bu hafta itibariyle sona eren toplam 16 bölümlük öykü. ferkettim ki çok sevmişim ben buradaki tiplemeleri, iyi gidiyodu okuyoduk ne güzel. üzüldüm bittiğine.
  9. ceylan diye de bilinen iri akdeniz balığı
  10. sevilen insan tipi.

senin ciplak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap