dinamik sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


dinamik kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : duruk, hareketsiz, sabit, durağan

<< dilber dinç >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te duruk kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. mühendislik mekaniğinin üçüncü ayağı. (bkz: statik) (bkz: mukavemet)
 2. iş ilanlarında aranan hareketli, pozitif gibi unsurların yanında bulunan olmazsa olmaz süper özelliktir. elaman dinamik olmalıdır. kasa falan koyup atlatsalar yeridir.
 3. lanet bir muhendislik dersidir. insanın omrunden omur goturur... diger omur torpusu dersler icin; (bkz: termodinamik) (bkz: makine elemanlari) (bkz: akıskanlar mekanigi) (bkz: isi transferi)
 4. (bkz: prof dr yasar pala)
 5. inşaat mühendislerinin hiç bir işine yaramamasına rağmen zorunlu olarak gösterilen bir derstir.
 6. psikoterapinin onune gelir de onu nitelemeye kalkarsa, psikanalizin gunumuz varyasyonlarindan birini anlatir bizlere.. (bkz: dinamik psikoterapi)
 7. kuvvetleri ve bunların oluşturduğu devinimler arasındaki bağıntıları inceleyen mekanik dalı. çağdaş bilimin çıkış noktası olarak göz önüne alınabilir. dinamiğin ilk kavramlarını galileo galilei ortaya attı; ama üç temel yasasını açıklayan isaac newton oldu.
 8. uzaya uydu fırlatma, titreşim, pompalama vb konularda hesaba gitmeyi sağlar. finali var yarın, girip fantezi yapmak isteyenleri veziroğlu kampüsüne bekliyoruz.
 9. "lan her sey sifira esitken* hicbir sey bulamiyordum ben; simdi ivme falan.. n'olcak lan nasil cozcez bu sorulari??" diye dusundurten ders..
 10. tum sinavlari zor olabilen, sinav boyu soruyu okuyup durmaktan baska bir sey yapmayabileceginiz ders. hesap makinesi kifayesiz efendim.. bir de bkz. dusun dusun boktur isin.
 11. (bkz: free body diagram) (bkz: newton s second rule) (bkz: midterm zamanı artan bilimsel entryler)
 12. sistemde cisim yüzeye G ağırlığı uygular sistemde ona tepki..buradan da Fsürtünme oluşur e sizin eliniz de armut toplamıyor sizde sütünmeye karşı bir F uygularsınız.işte bütün bu zımbıtıların toplamına da dinamik dersiniz.
 13. iki kısımda incelenir; 1)kinematik: hareketin, geometrisinin etüdüdür. hareketin nedenini araştırmaz; hız, ivme, zaman arasında bağıntı kurar. 2)kinetik: cisme etkiyen kuvvetlerle cismin kütlesi ve hareketi arasındaki bağıntıyı kurar.*
 14. (bkz: f=m*a)
 15. muhendislikte sadece iki kısımda incelenmez. katı cisim dinamigi kinetik ve kinematiktir. akıskanlar mekaniginin dinamigi ise, gaz ve sıvı dinamigidir. böylece 4 sınıfta incelenmiş olur.
 16. çok kolay olmasına rağmen çok zor bir derstir. hafta sonumu zehir etti diyebilirim.
 17. dinamik; toplumu oluşturan yapılar, çeşitli işlevlerde bulunur. bu işlevler birbirini tamamlar ve toplumun birey için önemini ortaya koyar. toplum hangi işlevde bulunur sorusuna cevap verir.
 18. 1 günde hatta 16 saatte yalayıp yutacağımı düşünemediğim mühendislik dersidir. Çok kolay görünür ama can yakar.
 19. 5 seferde verilebilmesi mümkün olabilecek mühendislik dersidir.
 20. hayatın temel dinamikleri ; evliliklerin temel dinamikleri ; tek harfi değiştirince ; dinami-k- , olur sana dinami-t- , öyle kolay yani geçiş .
 21. 45 aldığım vizesinden sonra 2 gün çalışarak finalinden 90 alarak geride bıraktığım derstir. çan eğrisi sayesinde 100 olması da cabası.* dinamikte iyiyim de mukavemetten kalacağım ama.
 22. dünyanın en "çalışılamayan" dersi olabilir. evet efendim gerçekten de böyle düşünüyorum. son sınıfa geldim hala bu lanet birinci sınıf dersini alıyorum ve hala da çalışasım gelmiyor.
 23. saatlerce sorusuna bakıp çözülemeyen ders. her soru birbirinden farklıdır soruya bakarsın hiç birşey yok gibi basit duruyor ama çözmek ölüm.
 24. an itibariyle bütünlemeden geçtiğim derstir.
 25. sadece ve sadece kopya çekilerek geçilebilecek ders. vizesi mi bana girdi ben mi vizesine girdim belli değil.

senin dinamik kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap