disi sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


disi kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : erkek

<< dışarı disiplin >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te erkek kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. dis'in i hali.. (bkz: ismin halleri)
  2. (bkz: kadin) (bkz: cinsiyet)
  3. dollenebilir hucreler uretebilen ve cogunlukla dollenen hucreyi icinde barındırıp gelistirebilen. ana, avrat gibi turleri vardir.
  4. içerisinde erkek parçanın gireceği boşluk olan parça, kalıp vs.
  5. (bkz: dişi zamiri)
  6. bir di$iye bu $ekilde hitap etmeniz genelde onu kizdirsa (nedense di$iler sadece cicegin organlarinda ya da hayvanlarda bulunabilir gibi bir tavir olur genelde) da benim kullanmaktan cekinmeyecegim kelimedir. bireyleri kadin ve kiz olarak kategorize eden ayrimci zihniyetten cok daha kullani$li oldugu kanaatindeyim.
  7. (bkz: kadina di$i diyen zihniyet)
  8. siyah veya renkli bir zemin uzerine beyaz olarak uygulanan şekiller, daha doğrusu zemindeki rengi logo, yazı veya çeşitli şekiller şeklinde çıkartarak ortaya çıkan herşeyin grafik sözlüğündeki adı. tersi de erkek olarak isimlendirilmiştir. ayrıca bir logonun başarılı olmasının ilk adımı hem dişi hem erkek uygulanabilir olmasından geçer.
  9. arac gereclerdede kullanilan cinsiyetlerden biridir. disi priz sadece işi yaptirmak için ihtiyaci (guc, elektrik, sivi, dubel vs) karsilamaktadir. karsiligi ise (erkek tarafi olan o aygitlar) isi yapan cinsiyettir.(bkz: fiş)
  10. nedendir bilinmez erkek olarak adlandırılan canlıları bazı zamanlar canı pahasına (bkz: böcek) , hatta yenmek sözkonusu olmasa bile böcek dışı hayvanlar aleminde dövüşerek ölmek, insanları ele aldığımızda da vurularak, açlıktan, aşkından ya da kahrından ölmek gibi durumlar da mevcut olduğundan değil bazı zamanlar , birçok zaman erkeklerin canını tehlikeye atarak yaklaşmak, elde etmek (halbuki kedi gibilerdir, sahip olamazsınız, ama öyle zannedebilirsiniz) isteğinden kendilerini alamadıkları, dünyada cinsiyete sahip canlıların yaklaşık yarısını oluşturan canlılar grubu.

senin disi kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap