duzenli sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


duzenli kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : allak bullak, dağınık, çapraşık, karışık

<< düzenbaz düzensiz >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te allak bullak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. ogeleri yerli yerinde olan, belli bir duzeni tertibi olan, tertipli, belirli bir ritmi* olan, belirli zaman aralıklarıyla gerceklesen, ayrıca belirli bir duzen icinde calısan, kendine gore sistemli olanlara da denir.
  2. (bkz: titiz)
  3. düzenli olmak hareketliliği kolaylaştırır. bu kolaylaştırmayla; daha rahat, daha çabuk, daha güzel seyahat edersiniz. çünkü düzenli olmak bulunduğunuz yerden ne ihtiyacınız olsa hemen alıp gidebilme özgürlüğünü yaratır. öz olmayı beraberinde getirir, pratikliği sağlar. o yüzden düzenlilik iyidir. kişisel bir seçenektir. insanın elindedir.dağınığım, asiyim ayakları ilkokul son, ortaokul yıllarında kalmıştır, elinize ayağınıza dolanır, sorun olur, kişiliğinizi etkiler ya da etkilenir. sana psikopat, titiz diyenler yarın annelerinin dediklerini görecek, anlayacaklardır. ha bir de tabi abartmamak lazım, kendi düzeninizi kurun yeter, onunda cok temiz puruzsuz olması gerekmez. yani aslında düzen gunu saatlere ayırmak ve programa uymak demek değildir.ha hoca bana yarın bunları mı soracak hayır.. (bkz: final haftası entry girmenin dayanılmaz cazibesi)
  4. dokuzuncu nesil çaylak.
  5. bazıları için bir yaşam tarzı haline getirilmiş durumdur. ayrıca düzenli olmanın verdiği rahatlık ve hazzı düzensiz olanların asla anlayamayacağı aşikardır.
  6. aynı zamanda artvin'in borçka ilçesine bağlı bir köy.

senin duzenli kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap