emin sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


emin kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : güvenilmez

<< elverişli emretmek >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te güvenilmez kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Şüphesi olmayan veya güvenli.
 2. Bir erkek ismi.
 3. (bkz: deli emin) (bkz: vizontele) (bkz: yılmaz erdoğan)
 4. yeminkelimesinin son 4 harfinden oluşan ve başka anlamlara gelebilen kelime
 5. -emin misin ? +hayır ibişim . gibi esprilerin kaynağıdır . ayrıca emmek eyleminin buyruk kipinin üçüncü tekil kişisi ile çekimlenmiş biçimidir .
 6. perküsyon ensturmanları üreten bir firma. http://www.eminpercussion.net
 7. Rüyalardan geçerek gelen engerek buhar çizmekte gaz odası taslaklarını Bir kolun uyku anında kıvrılıp örtmesi gibi yüzü a$k örtüyor hüznü $eref madalyalarından tanıyorum gökyüzünü küçük iskender..
 8. bir erkek ismidir. ayni zamanda yaptigi, dusundugu ve ya inandigi seyin dogrulugunda suphe etmeyen kisiler icin kullanilan sifattir.
 9. EMiN Türkiye'de en çok kullanılan 69. isim (... 67. ayşegül, 68. yasemin, 69. emin, 70. aydın, 71. adnan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 403 kişiden birinin adı EMiN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.48. EMiN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:31 itibariyle yaklaşık 178,371 kişinin isminin EMiN olduğu ve EMiN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2948 kişi arttığı tahmini yapılabilir. EMiN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 9.97 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 3,051 EMiN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EMiN sayısı her yıl 26 kişi artıyor. EMiN Türkiye'nin en yaygın 69. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 69. ad ise Craig ismi. EMiN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 67. Jennifer 68. Carl 69. Craig 70. Albert 71. Lisa isimleri de sayılabilir. http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
 10. osmanlı imparatorluğunda bazı devlet görevlerindeki sorumlu kişilere verinlen ad.
 11. Doğru ve güvenilir kimse. http://galeri.uludagsozluk.com/r/997236/+
 12. az önce zaman tünelime girip yaşlanan kişi gömelim yediemine.

senin emin kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap