evlenmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


evlenmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : boşanmak

<< evet evli >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te boşanmak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: evlilik)
  2. ev sahibi olmak
  3. son gunlerde etrafimda gerceklestirenleri gordukce hakkındaki olumsuz dusuncelerimin arttigi anlamsiz eylem...
  4. her genc kizin arzusudur.yalandan ben evlilige karsiyim diyen kiz vardir, ama bunun yalan oldugunu bilmediklerinden onlara yalanci diyemeyiz.ayrica bir erkekten kisa yoldan ayrilmak icin kullanilabilecek kozdur.(bkz: ayrilik diplomasisi)
  5. son 3 aydır youn olarak yaşadığım durum...uzun yıllar sora ilk defa kumaş pantalon bile giydim....ve hayır saçımı kestirmedim, küpemide şimdilik (nikaha kadar) çıkardım...
  6. her insanın sanki hayatı boyunca en az bi kere mutlaka yapması gereken bişiymiş gibi aşılanan olay. doğarsın, büyürsün, evlenirsin, çoluk çocuğa karışırsın... aslında olmasa da olur bi olay.sekiz (evet 8) sene sonra gelen edit: işin aslı pek de öyle değil.miş.
  7. sade veya şatafatlı olsun mutlaka bir düğün ile yapılan olay..
  8. meşru seks, aile onayından geçmiş sözleşmeli evcilik oyunu mekanı, kadın için tam bir cehennem, erkek için ise annesi ve aile evinin ardından 2. bir hüküm sürme yeri, benim tanrıya yakın bana uzak ol dediğim eylem...
  9. boşanmanın önkoşulu... sağlıklı bir boşanma için muhakkak gerçekleştirilmesi gereken eylem...
  10. ilk seferinde mutlu olunamadı diye bir daha yapılmayacak aktivitelerden degil asla. bir kere bir sürü fasiliteler var evlilik müessesi dahilinde: düzenli ve tatminkar seks, dostluk sonuna kadar, ütü olayına kesin cözüm*, ve en önemlisi sonuna kadar bir insanin her durumda seni destekledigini bilmek ihtiyacina tam destek. bir yigin hede var aslinda benim evliligi övmem* icin, ve bunlari ya$amadan da anlamak zor belki bir parca. o nedenle kasmayacagim, kendimi eksi sözlük dullar klubündeki degerli arkada$ların entrylerine emanet ediyorum*.

senin evlenmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap