eziyet sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


eziyet kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : sefa

<< ezeli faal >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te sefa kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. sıkıntı,elem,keder,güçlük,zahmet,zulüm,cefa,hoşnutsuzluk.
  2. http://www.youtube.com/watch?v=ODCl5Xr-TMs +
  3. türk ceza kanunu'nun 96. maddesinde düzenlenen suçtur. en basit haliyle denebilir ki, işkence suçunun faili kamu görevlisi değilse ortada işkence değil eziyet suçu vardır. kanun maddesi şöyledir: (1) Bir kimsenin eziyet çekmesine yol açacak davranışları gerçekleştiren kişi hakkında iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. (2) Yukarıdaki fıkra kapsamına giren fiillerin; a) Çocuğa, beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye ya da gebe kadına karşı, b) Üstsoy veya altsoya, babalık veya analığa ya da eşe karşı, işlenmesi hâlinde, kişi hakkında üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
  4. 29 kasım 2008 fenerbahçe beşiktaş maçı için misafir takım biletlerinin sadece beşiktaş inönü stadında satılmasıdır.
  5. sibel can'ın benim adım aşk adlı yeni albümünde bulunan hareketli bir şarkı. sözleri ise; Yeni bir eziyet arıyorum Onun için nefes alıyorum Kaşına gözüne beni seven Başıma bir kere gelsin aşk ondan Hafızam durup şarkılar sussun Gel uyandırıp kaldır uykudan Gelde sonrası uyuyan aşkolsun Kapıda bir kaça kalpde bir sancı Gel geçer diyor lafta bir falcı Bırakıp herşeyi gittiğin yolda Gelde zor deyip kaçan aşık olsun Anlamı yok bu hazin konuda çıkıp ağlamanın Anlamı yok yeniden sarılıp işe başlamanın Anlamı yok perişan ederek bel bağlamanın Yeni bir eziyet arıyorum Onun için nefes alıyorum Kaşına gözüne beni seven Benim için deli oluyorum Beni sevip acıması gerek Yere göve taşıması gerek Ele alıp yazı tura gibi Yüreğimi okuması gerek Başıma bir kere gelsin aşk ondan Hafızam durup şarkılar sussun Gel uyandırıp kaldır uykudan Gelde sonrası uyuyan aşkolsun Kapıda bir kaça kalpde bir sancı Gel geçer diyor lafta bir falcı Bırakıp herşeyi gittiğin yolda Gelde zor deyip kaçan aşık olsun Anlamı yok bu hazin konuda çıkıp ağlamanın Anlamı yok yeniden sarılıp işe başlamanın Anlamı yok perişan ederek bel bağlamanın Yeni bir eziyet arıyorum Onun için nefes alıyorum Kaşına gözüne beni seven Benim için deli oluyorum Beni sevip acıması gerek Yere göve taşıması gerek Ele alıp yazı tura gibi Yüreğimi okuması gerek *
  6. sel sonrası durumu açık ve net olarak ifade eden kelime. daha bugün bilmem kaç ton balçık çıkarttık kumbağ daki evden. durum içler acısı. hakikaten eziyet.
  7. http://www.facebook.com/v...deo.php?v=127370273990352

senin eziyet kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap