gucsuz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


gucsuz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : acar, dişli, esen, kuvvetli

<< güçlük güdümlü >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te acar kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. gucu olmayan..
  2. hassasiyetle donanmışlıktansa bu, en güçlüleri olurlar yaşayabildikleri müddetçe.
  3. "su halde, denilebilir ki, insanin gucu gucsuzlugundedur. insan, cevresine uyamayacak kadar gucsuzlestiginden, cevresini kendisine uydurabilmek icin akillanmak zorunda kalmistir. "*
  4. guclu olmaktan cok fazla bahseden
  5. (bkz: güç)
  6. güç tanımının içinde güçlü ile birliktedir.
  7. en fazla yapabileceğin neydi senin? yorgun argın çıkabılmek mıydı o merdivenleri? eski günleri aratıyor dimi ciğerlerin.. ve hatta ağır ağır çıkarken farkedıyorsun tüm bu hayatın koca bi yalandan ibaret olduğunu.. gerçekler bir tek senin üzerine geliyor, çünkü sen bir türlü vazgeçemiyorsun o yapışık ve sevimsiz yaratığın bi köşesinden. elinde tek kalan odur çünkü, ondan da geçersen, hepten içine dalacaksın yaşadıklarının, namı diğer yalanın... tam da gerçekliğin..şimdi senin, anlatacak neyin var, geçen yıllara dair? şimdi senin, son altı aydır kayda değer bir telefon görüşmen, bir fotoğrafın bile yok yaşadığına dair..yine de, sarhoş olmaya değer bir şeyler görüyosun hayatta..bi kadına bileklerinin güzel olduğunu söylüyorsun, sebebini bile açıklamadan. işin sırrı ve değirmenin suyu burada... birileri bir şeyleri merak ettikçe, sen kendini bile bilmezken, anlatmaya devam edeceksin...hayat ne kadar yavşak..ne kadar sinsi ve sokulgan bir zehirli yaprak.
  8. genis kalcalarindan tanidim onu. cekik gozlere sahip mukemmel bir yuzu vardi. aylar sonra tekrar alis veris icin ziyaret edecekti demek. gelecegi yola gozumu diktim ve hic ayirmadim. sanki ben oraya onceden bakiyordum da, o benim baktigim yoldan gececekmis gibi. yaklasti ve geciyordu. o gectikce yola dikili olan gozlerim de hareket etmeye basladi. tam nazarimi kalcalarinin ortasina yapistirip onlarla birlikte gitmesine kendimi hazirliyordum ki, bir adim arkasindaki iri yari adamin ofkeli bakislarina kiskivrak yakalandim. fazlasiyla gucsuz hissettim ve kuyrugunu bacaklarinin arasina sıkıstıran kopeklerden ilham alip bakislarimi bacaklarimin arasina sıkıstırdım. ne geliyorsa basima bacaklarimin arasindan geliyor zaten. bir gun penisime dinamit baglayip paramparca olmayi cok arzuladim. gucsuzluk, ezilmislik insana bunlari hissettirebilir.ofkeli adamin dunyasinda caydirilan bir baska tacizciyken, benim kucuk dunyamda bakislariyla uzattigi ciceklerin karsiliginda tokat yemis bir acizdim.bakmak bir iltifattir. ben herkese bakmam. sadece kolesi olmak istedigim tanrica bedenlere ve yuzlere bakarim. bu benim iltifatim, bu benim sukranim, bu benim ibadetimdir.hicbir erkek hicbir kadinin olmamali. hicbir kadin hicbir erkegin olmamali. hic kimse, hic kimsenin mulku degil ve bakmak iltifattir. iltifatlara ofke duyulmaz. iltifatlara gulumsenir. ya da gormezden gelinir. ya da ben asla insan olamayacagim. olmak istemiyorum da zaten. onlarin dunyasinda olmeyi hak edecek kadar gucsuzum. lutfen beni oldurun.

senin gucsuz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap