gurbuz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


gurbuz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : cılız, sıska

<< gurbet gürültü >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te cılız kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. (bkz: gurbuz nine)
  2. 8 kg ve üstündeki kediler için de alternatif isim olabilir.
  3. beni deniz asiri dumura ugratan, efsanevi olmaya yelken acmis, since 1994 akmar karakteri.
  4. bir nonoş şarkıcı. topludur kendisi adı gibi. daha bir gürbüz görünmek için bol kırmızı allık sürer. dişlerini yapan doktor fazla beyaz porselen kullanmıştır. 50 metre öteden biz buradayız diye bağırmaktadırlar. bir dönem mersin'de çalıştığını biliyorum. ben bursa'da izlemiştim kendisini.
  5. (bkz: robust) kelimesi yerine kullaniliyor systems dynamics and control uygulamalarinda. komik olabiliyor zaman zaman. "bu parametre ile sisteminiz daha gurbuz olacaktir" deyince ister istemez ay$e teyze olarak canlaniyor kongrede konu$an canan ozgen. o kadar gittik ankara'ya kongreye ilim irfan icin, akilda kala kala bu kalinca en net bicimde, olmadi tabi.
  6. biraz genis olunmaya gorulsun, hemen takilan sifat...zamaninda kucuguz tabi, etrafta ne oluyo ne bitiyo anlamak zor. ana-baba calistigi icin, anneannede kaliniyor. dede emekli olmus, vaktini balik tutarak geciriyor. sulalenin o zamana kadar tek torunu olundugundan, cumle alem etrafta toplanmis. yas iki ya da uc. kucaklardan inilmiyor.mutemadiyen balik haslaniyor, balik kizartiliyor anneannenin evinde. eh, dedenin kendi elleriyle tuttuklari bunlar. kimse dinlemiyor tabi, velet yemis mi aksam mamasini. olsun, biraz da dedenin tuttugu baliktan tatsin.teyzeler, geliyor mutemadiyen. aman da ne sirin sey bu ufaklik. al bakalim sana seker, cikolata. ay ne kadar da sirin sey bu boyle.oligarsik bi dunyada yasaniliyor. meclis toplanmis yatagin etrafina. ay ne sirin de uyunuyormus, aman da uyurken biberonla sut vermek iyi olurmus. uykunun en guzel zamanlari, kimsenin dinledigi yok. aman da anneannesinin torununun yemek vakti gelmis. dur be annane daha gozumuzu acamadik. olsun, olsun, sen agzini ac yeter. ham yap bakalim...ufaklik genisliyor tabi. ama millet iyimser. yok canim sisman degil, gurbuz. buyuyunce boya verir. aman ac kalmasin. al bakalim minik, sana biraz irmik helvasi.zaman geciyor, degisen bi sey yok. enlem masallah ortada, boylam sizlere omur. eh anneanne, noldu simdi? tikistirdin agzimiza bebecikken yemekleri. olm, sen yiyodun, ben de o yuzden veriyodum deme bana yaa... nolcak bu gobek simdi. klavyeye sehpa, hatuna yastik olmaktan baska bi ise yaradigi da yok zaten. gurbuzmus. peh...
  7. reklam filmi karakteri.(bkz: gurbuz un kekstrayi kek zannetmesi)
  8. baskül ailesinin babası.
  9. eski ve asıl adı "kırkati" olan batman'ın gercüş ilçesine bağlı köyün resmi adı.(bkz: gercüş/#24214852)
  10. bilo klasiklerinden fena bir sarki.http://www.youtube.com/watch?v=ixcs6ikgkogsabunlar elimizde pestemal belimizde biz gideriz hamama oy hamamagurbuz oglum hadi hamamaama bilo abi ya hani hamam yerine lunaparka goturecektin benie yavrum ben seni tamam lunaparka da goturucemonce bir hamam gidek boyle bak misler gibi bir yıkan oyle paklan hem sonra orda gubek tasıda varhey heybıyıkları burma burma tellak tellak tellak amangurna basına oturam gurbuz gurbuz gurbuz amangurna basına oturam gurbuz gurbuz gurbuz amansabun dustu yerlere gurbuz bastı ustune aman gurbuz dikkat et tellak var tam onundeegildi almak icin dusen sabunu gurbuzkaza geliyorum demez tellak geldi gurbuz dumduztellak gordu gurbuzu gurbuz yumdu gozunutam sabunu alırken yapıstı el okuzugurbuz yere sacıldı pestemalı acıldıpestamalı toplarken tellak erken davrandıe pardon bakarmısınız tellak efendi beyfendiyahu aldınız cocugu oyle hamur gibi yavurmak bahanesi ile kese yapıyorulan boyle de olmaz ki kırk ylda bir hamama getirdik gurbuz oglum gec su tarafaay bilo abla birak yapsın ne olcak ya ulan ne ablası hayvan gec soyle su tarafa gecay ne var bilo abla ne guzel kese yapiyor adam,olmaz olm gec gurna basına oturzurna basına mı ?ulan oglum ne zurnası gurna ulan gurnabizim zurnamızın heyt gurnamızın yanına oturay oturamıyorum ki ablahey heyttellak sana acımadı gurbuz gurbuz gurbuz amansenin canın mı acıdı gurbuz gurbuz gurbuz amanyavrum canın mı acıdı gurbuz gurbuz gurbuz amangurbuz gurbuz olalı boyle hamam gormedigurbuz tellak amcasını vallahi hic sevmediamanin gurbuz gurbuz yuruyemuyor dumduztellak kurbanı oldu bizim zavallı gurbuzsabunsuz girdik hamama gurbuz oldu yalamane acayip tellakmıs dalıyor yan duranatellak yaktın gurbuzu oksuz biraktin bizien has gam kaldı gurbuz mahfettin hepimizioglum mahvolduk mahvolduk olduk bittik ulan yahu bunun ailesine ne hesap verecemgurbuz oglum cabuk giyin hadi kurban olam allahi hamamdan cikalimbilo abla burdan cikista once bi kuafore gidelim sacima fon cektirelim manikur pedikur yaptırıpsonra da bana o pofuduk terliklerden alalım mı ?ay inanamiyorum allahim yarappim inanamiyimoglum yoksa bu tellak amcan sana aganigi naganigi mi yaptı yavrumabla biz fındık yemedik kioglum olsun olsun belki bu herif yemistir sabah beri buradaay ay oluyim ay nefesim daraldıay abla kendine gel kız mahvoldu...lean ne ablası hayvan herif abla vurma vurma abla ay tellak tellak efendi tellak efendiedit: sozleri nedir.net'ten felis kullanicisindan araktir. hakkini helal etsin.

senin gurbuz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap