iyilesmek sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


iyilesmek kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : fenalaşmak

<< iyi iyilik >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te fenalaşmak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. kötü bir durumdan, 'daha' iyi yöne doğru ilerlemek. mevzu bahis olan aşk acısıysa, unutmak... unutulmasa bile yaraların üzerine tuz basıp hayata devam etmek bazen... sağlık ise konu, o zaman da hastalığınızı arkada bırakıp sağlığınıza kavuşmaktır. ingilizlerin 'recover' dediği şey olsa gerek.
  2. bazılarımız için iyileşmek gün be gün artar. ve aylar yada yıllar sonra sizi acıtmadığını fark edersiniz. ama eğer ilk haftaları ve ayları atlatabilmişseniz ve iyileşmenizin mümkün olduğunu inanabilmişseniz. o zamn hayatınıza devam edebilirsiniz. ama bu çok büyük bir eğer.
  3. hastalıklar vardır iyileşir onlar genelde basittirler. bazıları gerçekten zor olur yaşayanlar bilir ya da sevdiklerinin iyileşme süresini günbegün görenler. çok şükür böyle bir evre görmedim şimdiye kadar ama 2010 un sonunda aldığım bir haberle göreceğimi anladım, olsun ama gene de kötünün iyisi dediler, adını asla alamıyorum artık o hastalığın. bendeki adı "kistin kötü huylu çıkması". anlamayanlara sıkıcı konular deyip geçiyorum artık. iyileşecek biliyorum. ama ben hastalığın iyileşme sürecinden önce hayalinizdeki babayı ne kadar yanlış tanıdığınızın hiç bir zaman iyileşmeyeceğini gördüm. evet "iyileşmek"ten önce "iyileşememek" bunu gördüm. evet dünya iyisi babam ama malesef bazen tek bir hata asla affedilmiyormuş bıraktığı yara 4 sene geçsede iyileşmiyormuş.
  4. Hastalık sonrası oluşan durum. Gücünüzün yavaşa yavaş yerine geldiğini hissedersiniz. Tıpkı bataryası bitmek üzere olan cep telefonunuzu şarja taktığınızda solgun olan ekran parlaklığının bir anda tavan yapması gibi, sizin de yüzünüze yeniden kan gelir, renklenirsiniz. Ama ilaçları kullanmaya devam etme zorunluluğu vardır ki...
  5. Acılarınıza alışmaktır, ve zamanla artık eskisi kadar acımadığını hissedersiniz.
  6. 1 buçuk haftadır hasta olmama rağmen henüz yaşayamadığım fonksiyondur. O kadar hap şurup sprey meyve bi sike yaramamış gibi. Geberiyorum sözlük.
  7. Derin bi nefes aldırır, oh be dedirtir. Edit: Allah herkesin yardımcısı olsun, dertlilere devasını da verir umarım.

senin iyilesmek kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap