kamil sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kamil kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : cahil

<< kalmak kapa >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te cahil kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. olgun, tam, mükemmel anlamındadır. ingilizce karşılığı perfect tir. veya camel hangisini isterseniz.
 2. (bkz: kamil seven adam)
 3. çeşitli jargonlarda polise verilen isimdir
 4. kankalar arasında aşağılama kelimesi.
 5. ikinci nesil çaylaktır.*
 6. kemikte bir koseye ilham veren kahraman (bkz: kamil seven adam) -sen kamil misin? +ne diyosun birader? -sende tam kamil tipi var +de git isine kardesim -sus anneni .ikerim senin veya -iyi gunler, kamille mi gorusuyorum ? +hayir,yanlis numara. -allah allah, tam da kamillik bir numara cevirmistim ! +ne diyorsunuz beyefendi,anlamadim. -sus, sabahtan beri 250 kontor harcamisim zaten. gibi diyaloglari barindiran yaran alpay erdem kösesi.
 7. bit türlü a yı inceleterek söylemediğim bundan dolayı sık sık azarlandığım akraba ismi. ayrıca şimdi fark ettim yeni bir yazarmış, hoşgelmiş sefalar getirmiş.
 8. dikkatli yazar. *
 9. zeynep kâmil hastanesinde doğan erkeklerin yarıdan fazlasının göbek adıdır. bu hastanede doğan kızlar için (bkz: zeynep)
 10. kemal'e ermiş, tekamül etmiş...
 11. hala ikinci nesil çaylaktır. ısrarla istenmektedir. zira bu devirde kamil bulmak çok zordur. kamil yok denecek kadar azdır. kamil en asil duygunun insanıdır.
 12. mahalle jargonunda dünyadan bihaber, saf, istanbul'a yeni gelmiş manalarında kullanılan tasavvufi olarak insanı kamil anlatımıyla topman about islam olan isim,sıfat,zamir
 13. kamil seven adam'da da olduğu gibi, kaybolan isim. gerçekten de hiç kamil kalmadı son zamanlarda. hatta bi kamil sönmez vardı, n'oldu ona?
 14. (bkz: izmitli) (bkz: körfezli)
 15. (bkz: zeynep kamil) (bkz: kamil koç)
 16. saf temiz dünyadan bi haber kötülük bilmez insanlar için kullanılan bir kelime. (bkz: kamil bu ya)
 17. Gemide filminden bir karakterin ismi.
 18. tasavvuftaki önemli terim. (bkz: insan-ı kamil olmak)
 19. (bkz: karate kamil)
 20. girdiğim entrylerdeki sevgili diyalogları örneklemlerimde erkeğe genellikle verdiğim ad. bu adı taşıyanların hepsinin toplanıp bana dava açmalarından korkmaktayım. aq ya alternatif kufurler ve acilimlari/ (#1996752) sevgiliyle balik kraker yemek/ (#1996722)
 21. aklı başında, ne dediğini bilen yazar. fikrini sonuna kadar savunan ve savunduğu şey yanlış dahi olsa - uzatmayalım iş yanlış- ıspatlamak için çabalayan yazar. takdir edilesidir. *
 22. (bkz: bağcılar a git)
 23. türkçesi akıllı, bilgi sahibi anlamına gelen arapça kelime. (bkz: kemal sahibi olmak)
 24. http://en.wikipedia.org/wiki/Kamil
 25. her duyduğumda bana gemide filminde Haldun Boysanın canlandırdığı kamil karakterini ve kaptanla* olan müthiş diyaloglarını hatırlatan isim. (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)

senin kamil kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap