karsi sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


karsi kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : beri

<< karışık karşıt >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te beri kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. coğrafi olarak istanbul'da herkesin "karşı kıyı" için kullandığı sözcüktür.
 2. (bkz: çarşı)
 3. bir orhan veli şiiri. şöyledir: KARŞI Gerin, bedenim, gerin; Doğan güne karşı. Duyur, duyurabilirsen, Elinin, kolunun gücünü, Ele güne karşı. Bak! dünya renkler içinde! Bu güzel dünya içinde. Sevin sevinebilirsen, insanlığın haline karşı. Durmadan işleyen saatlerde Dişli dişliye karşı; Dişlilerin arasında, Güçsüz güçlüye karşı, Herkes bir şeye karşı; Küçük hanım, yatağında, uykuda, Rüyalarına karşı. Gerin, bedenim, gerin, Doğan güne karşı.
 4. Orhan Veli'nin bir kitabının adıdır.Kitabın içerisinde Gün Olur,Sizin için,istanbul'u Dinliyorum,Hürriyete Doğru,Galata Köprüsü,Karşı,Baharın ilk Sabahları,Yalnızlık Şiiri,Ayrılış,içerde,Bir Duyma da Gör,Bedava,Vatan için,Ahmetler,Erol Güney'in Kedisi,Pireli Şiir,Dalgacı Mahmut gibi şiirleri vardır.
 5. bir sanat galerisi: http://www.karsi.com
 6. bir ultraslan gurubu (bkz: ua karşı)
 7. çarşıyı taklit etmiyoruz diyenlerin utanmadan kurdukları grup. komik lan. harbiden basiretsizlik örneği. bir de anarşi a sı gördüm pankartlarında ki , öldüm gülmekten. ahahahhaha.
 8. istanbul yaşadığınız bölgeye göre zihninizde yer eden size göre boğazın diğer yakasında olandır. diyelim ki avrupa yakasında yaşıyorsunuz. kalkıp anadolu'ya gittiniz. anadolu yakasında anadolu'dan bahsederken bile karşıyı kullanırsınız. orası sizin için karşıdır. fikren karşı olmasanız da.
 9. istanbul'luların dillerine pelesenk olmuş bir sözdür. tabi orta da yaşamıyorlarsa.*
 10. son açıklamaları ile tribünleri bırakma mesajı vermiş galatasaray'ın en sağlam gruplarından birisiydi. o kadar pisliğin arasında artık direnemiyorlar anlaşılan..
 11. çok sevdiğim bir ua grubudur. 30-35 yaşını geçkin olgun abilerin grubudur. aralarına yabancıları almazlar ve az kişilerdir. karşı kelimesindeki "k" harfi ters yazılır. anadolu yakasından geldikleri için karşı ismini almışlardır. eski halinden eser kalmayan, dağılmış galatasaray tribünlerine veda ederek ayakta kalan son dominonunda yıkıldığı görüşündeyim.
 12. (bkz: karşı gazete)

senin karsi kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap