kemer sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


kemer kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : tekne

<< keder keşif >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tekne kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. beli bol gelen pantolon yada etekler ile kullanılırdı,şimdi en önemli aksesuarlar arasında..
 2. en ünlüsü için (bkz: bekaret kemeri)
 3. eskiden su tasimak icin kurulmus bir sistemdi. su kemeri.
 4. antalya ve burdurun bir ilçesi. ortak ilçe değil yalnız, sonra gelmeyin bana.
 5. genellikle rus hatunların tercih ettiği, bir antalya ilçesi. son 3 yılda muhteşem tesisler kazandırılmış tatil beldesi. (bkz: sun gate port royal resort)
 6. (bkz: su kemeri) (bkz: emniyet kemeri)
 7. her yerden davay davay sesleri duyacağınız küçük moskova.
 8. garip garip, tip tip , esnafları olan antalya ilçesi. aşırı pahalı. tüm fiyat etiketleri euro. hatta esnaf o kadar ukela ki türk olduğunuzu anladıklarında iyyyk pis fakirler edasıyla sizi bir süzüp hemen yanıbaşlarındanki turistlere akıyorlar. 1 gün kaldım, gıcık kaptım, ısınamadım bu yere. ha sahili ve gece hayatı falan diyorsanız orası şahane gibi.
 9. ilçenin tam ortasında erotik hatta pornografik metal bir heykel var.
 10. etek ve pantolon'un yanısıra tunik, gömlek, kazak gibi kıyafetlerin üzerine de kullanılan aksesuar.
 11. türk nüfusunun rus nüfusundan az olduğu ilçe.
 12. özellikle erkekler için olmazsa olmazdır. bir tane siyah bir tane de kahverengi kemer mutlaka gereklidir. olduğu halde siyah ayakkabı giyip kahverengi kemer takanlar var buna zevk meselesi diyemeyiz. yazılı bir kurala gerek yok siyah takımın altına siyah ayakkabı giyilmişse kemer kahverengi olmaz. son yıllarda kadınların pantolon, etek düşmesin diye değil görünüme hoşluk katsın diye aksesuar olarak da kullandığı üründür.
 13. 10-15 yıl önce portakal bahçeleriyle kaplı olan, şimdi ise turizm merkezi olarak anılan, amelelerin (ezmek manasında değil yaptıkları iş olarak), kıçına don alamayacak fakir rus kızlarıyla birlikte olmak için doluştuğu ilçe. rus ırkı kızlarının her biri güzel olunca, yıllar yılı yazlığımı misafir ettiğim erkek arkadaşlarımın kafayı yemesine alışmıştım ama kız arkadaşımla gelince gerçekten kemer i ayrı bir sorguluyor oldum. - salağa bak ya tipine bakmadan bebek gibi rusa asılıyor.. - canım görürsün birazdan.. - ne görcem ya acırım ben ona kafasına çantayı yer birazdan.. - hı hıı.. - aaa! kornikova ameleyi öpüyor!!! - gerisini izleme istersen aşkım.. - ben bu işten bişe anlamadım! - ben yıllardır anlamadım. bizim anlamadığımızı belki dişi olarak sen anlarsın sanmıştım ama sevindim problem bizde değilmiş..
 14. kriz dönemlerinde sıkılan.
 15. BEYCiK KUZDERE OVACIK ULUPINAR adlı köylere sahip bir antalya ilçesi.
 16. kemer merkezin en cazip yeri ayışığı bölgesidir. mekan olarak aura çok tutulur. pek de bir numarası yok aslında. hele kışları çok bayar..
 17. AKÇAÖREN AKÖREN BELENLi ELMACIK KAYI PINARBAŞI YAKALAR adlı köylere sahip bir burdur ilçesi.
 18. antalya nın güzel ilçelerinden biri. içinde dışında neler var gitmek görmek gerek.
 19. uzunca 2 tane yolu bulunan ve başka herhangi bir zenginliği bulunmayan ama çokça rus turist ve rus çalışanın bulunduğu bir antalya ilçesi.
 20. dün yaşanan fırtına sebebiyle, pek çok beldesinde, denizin sahilden iç bölgelere kadar oldukça fazla ilerlediği antalya ilçesi. ayrıca sel felaketleri ile adı sıkça duyulan, çamyuva' nın ağva deresi yine taşmış fakat yağışın azalmasıyla su miktarı tehlikeli sınırın altına inerek bölge için herhangi bir tehdit oluşturmamıştır.
 21. Son yıllarda alman turist ile rus turist arasında seçim yapmak zorunda kalmış ve tercihini ruslardan yana kullanmış tatil beldesi.(çünkü almanlarla ruslar birbirini sevmez ve aynı yerde tatil yapmak istemezler). Yıllarca ekmeğini yediği almanlara "rusyadan yağlı müşterim gelecek, kasabamı boşaltın" diyerek "Almanya'dan oğlum gelecek, evimi boşaltın" klişe repliğine nostaljik gönderme yapan ilçe.
 22. adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir köy. ilçenin tüm köyleri için: (bkz: Kozan)
 23. antalya/kemer ilçesi beldeleri: -BELDiBi -ÇAMYUVA -GÖYNÜK -tEKiROVA
 24. (bkz: kemerli burun)
 25. Aydın ilinin Bozdoğan ilçesine bağlı bir köy. ilçenin tüm köyleri için: (bkz: Bozdoğan)

senin kemer kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap