kisir sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


kisir kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : üretken, doğurgan, verimli

<< kısa kısmet >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te üretken kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bulgurla yapılan bir tür geleneksel yemek.
 2. üreyemeyen kişi.
 3. haşlanmış bulgurun salça, domates, salatalık taze soğan, maydonoz vb. şeklinde isteğe göre değişen yeşillikler ve tuz, kırmızı biber zeytinyapı ve limon (isteğe göre sirke ve/veya nar ekşisi)ile karıştırılarak yapılan, genellikle soğuk ve marul ile birlikte yenen bir güney yemeğidir. ayarını tutturup güzel yapanın elinden yemek ise muthiş bir tattır.
 4. altın günü klasiklerinden.
 5. etkisiz, artmayan, durağan, eylemsiz. (bkz: kısır döngü)
 6. 3 öğün yenebilir. test edilip onaylandı, bi zararı yok.
 7. pilavlık değilde ince bulgurla yapılır.
 8. kapali kapta beklemediginde hemencecik kuruyan, hatta buzdolabinda bir gece gecirdikten sonra lezzetini kaybeden yemek. bir de hazirlarken bulgurun sistigini unutmamak lazim. bir bardak bulgurla, cok kolaycana, koca bir salata kasesini kisirla doldurabilirsiniz. bu yuzden bir bardak az, iki bardak bulgur katayim asla demeyin.
 9. günlerde yapılabilecek* lezzetli yemek.
 10. nasıl oluyorda bir kelime, hem bir yemek adı, hemde doğuramayan kadınlara söylenilen iğrenç bir şeye dönüşebiliyor dediğim içlendiğim bir sözcük..
 11. uzaktaki anneyi özleme sebeplerindendir. yedikçe yenilesi ve ardından mide spazmı geçirtecek maddedir. bol acılı ve en koyu kırmızı rengine sahip olan idealdir. yanında çay çok iyi bir ekuri olur. ayrica hanimlarimizin, teyzelerimizin vazgeçilemez gün * yemeklerindendir. yokluğundan iki hafta sonra anneye -hadi güzelim kısır yapalım. şekilinde tepkiler verdirtmenize sebep olur. ayrica hatun kişiye soracağim sorudur. -hayatim kisir biliyormusun ? (bkz: evlilik adayinin yemek konusundaki becerisine göre değerlendirmek) yapılışı ise; ince bulgur alınır sıcak suda yarım saat bir saat kadar bırakılır. bulgura isteğe göre tuz atılır, üzerine bol aci, * 3 kaşık salça, bir kaşık biber salçası atılır. yaninda domatez, marul, maydonoz, taze soğan ve en önemlisi limon sıkılarak el yordamı ile kariştırılır. harici olarak ise nar ekşisi var ise herşey süperdir. afiyet olsundur.
 12. bulgur bulunmayan yabanci bir ulkede en cok ozlediginiz, turkiyeden donerken, ugruna paket paket ince bulgurlari giriste yasanacak her turlu aranma riskini goze alarak valizinize tikistirdiginiz, butun bu strese degen, lezzetli soguk meze..
 13. ev hanımı günlerinde kısır yapan bayanlar için kişilik testi yapmak gerekirse; ayşenur hanımın içinde bulunduğu kakafonik kısırdöngülerin bir yansıması olarak betimlenebilir. börek sadece bir tepsi yapılmışken kısırın yaklaşık 3 tancereye tekabül etmesi ayşenur hanımın pinti olduğu kadar misafirlerini şişirerek tıkama amacında olduğunu, zira börekten arttırabilirse akşam yemeğinden yırtacağı gerçeğine ayna tutuyor.
 14. yapılabilecek en ufak hatanın bile kendisinin sulu olmasına neden olabildiği ve kesinlikle kuru olanının makbul olduğu leziz yiyecek. gelelim sulandırmamak için yapılabileceklere: 1- bulgurun üzerine dökülecek suyun * miktarını iyi ayarlamak, 2- eğer bulgurunuz sulu yada lapa olduysa bir miktar bulgur ekleyip şişmesini beklemek 3- limon suyu kullanmaktan kaçınmak, herşeyin doğalı makbuldür deyip has halis limon sıkmak, 4, eğer kullanılacaksa domatesin bol çekirdekli veya ezik olanından kaçınıp sert olanını kullanmak. afiyet olsun dokuzhanım mutfaktan bildirdi.
 15. 2 haftada bir yapmayı alışkanlık haline getirmeniz durumunda kampüste gün yapmanızı muhtemel kılacak olan bir çeşit atıştırmalıktır.
 16. üstüne biraz limon sıktınız mı yeme de yanında yat cinsinden olur. yapımı kolay ve süresi kısadır, annenizden istediniz mi en fazla 45 dakikada hamarat eller sayesinde hazır olur. afiyetle yiyin.
 17. enfestir .
 18. gerekirse kadın kılığına girip altın gününe gitmenize bile neden olacak kadar lezzetlidir. (bkz: sözlükçülerin aslında demek istedikleri) *.
 19. çare üretilemeyen, ilerlemeyen durum. (bkz: kısır döngü)
 20. hammaddesi bulgur olan acılı, pilavımsı yiyecek. ketçapla denedim süper oluyor. yapımı da kolaymış.
 21. halk dilinde çocuk doğuramayan kişi.
 22. çocuk sahibi olamayan ebebeyinler için, 3. tekil şahista çekimlenmiş terim*.. * (bkz: hayalari korulayim *ük sarisi giyelim)
 23. tarifi şöyledir. http://www.oktayustayemektarifleri.com/kisir/
 24. kadınların toplandığı bir gün ertesi; kovamsı borcam bir kaptan, arta kalanının üzerine tuz serpe serpe umarsızca tıkınmak ne büyük bir hazdır, mutluluktur yarabbim!
 25. akdeniz-ege sahillerinden orgazmik lezzet. kimileri bulgur salatası da der yardırır adamı...yapımı yöreden yöreye hatta evden eve değişmekle birlikte akdenizliler yeşilliği bol sever. iç kesimdekiler ve doğulular bulguru bol ve acılı severler.

senin kisir kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap