korkak sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


korkak kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : cesur, bahadır, böke, dilaver, gözü pek

<< kopya körpe >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te cesur kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 3 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. bir erkeğe asla söylenmemesi gerekli kelime.
 2. tavuk'la özdeşleşmiş kelime. ottan şeyden korkan insanlar için kullanılan sıfat.
 3. faruk k'nın niran ünsal ile yaptığı düetle tadından yenmez şarkı. faruk k. sevmeyenler için * tabuların yıkıldığı parça. niran ünsal'ın büyük katkısı olsa da.... Gideceksen bir daha girme bu kapıdan Susma hazır mısın yol almaya Ben senin neyini sevdim bilmiyorum Sense devam ettin koparmaya Ömür geçiyor canım hüzün veriyor Her gün biraz daha yakın ölüm geliyor Ömür geçiyor aşkım vakit bitiyor Her gün biraz daha yakın ödüm kopuyor Yaşadım ama seni bin pişman Kim bu kim aramızdaki düşman Sen misin vazgeçen korkak Gidiyor musun Geçer aylar yıllar geçer Belki hesabını soracağım Kimbilir belki de adını anmayacağım
 4. korkak kalleştir, kalleşten de her şey beklenir. *
 5. kendisi bir şey olamayıp da başkalarının arkasına saklanıp iş yapan yaptığını sanan bilimum insancık için söylenesi söz.
 6. bir sıfat. peki insan neden korkar? kendisine zarar verebilme potansiyeline sahip şeylerden mi korkar? insan korkak alıştırılır mı? ya da bir ülke nasıl korkak alıştırılır?? bir millet nasıl korkuturlur??aslında hepsinin içinde olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve hatta bu korkakların yonettiği amirlik yapmaya çalıştığı bir dünya bu...
 7. korkularının üstüne gidemeyen, ona mahkum olandır.
 8. hayatı seyretmekten başka bir işe yaramayan insan.
 9. kesinlikle bir erkeği bitiren hadisedir. hayatta allahdan başka kimseden korkmayacaksın. Şimdi böyle diyince de gidip belinde silah olduğunu bildiğin kafadan kontak birine dayılanırsan, bok yoluna gidersin afedersin...
 10. zayıflıkları olan ve onlarla yüzleşemeyen kimselere denir.
 11. Sen büyük bir yalancısın düzgün kelimelerin içinde. Düzgün kelimeler bile bir gün masal olacakken, Sen bir yalancı olacak ve yalancı kalacaksın. Her zaman bir ılıman iklim ürünü olmayı seçtiğini söyleyip, Yalnızlıktan buz keseceksin, ekseni belirsiz rüzgarlarda. Sonra, sen küçük bir yalancı olacaksın; Ve korkak bir yalancı! Ölümden korktuğu için, aşkını unutan yalancı. Ellerin buruşacak yalnızlıktan, Aynaya bakacaksın, Ve her biri on yıl eden çizgilerinin Satır aralarına dokunacaksın. Bir akşamüzeri falcısı gibi davranıp, Çatlak sesinle, kadın sesinle eskiyi anacaksın. Rahmine düşüp parçalanmış umutlarının pıhtılarını tadacaksın. Hızla tekrar büyüyecek, ocaktaki yemeğinin altına koşacaksın. Kocanın yatağında, onun hızlanan soluğuyla kadınlaşacak, Ve sonra sen tekrar korkak, küçük bir yalancı olacaksın... Ayaklarını karnına çekip, rahminde parçalanmış "unuttum" larına içleneceksin. Hepsi yine geçecek, sen sadece bir korkak olacaksın.
 12. tükçe veya ingilizce sesini her fırsatta yükseltmesine rağmen kendisine yapılan fiziki bir müdaheleden sonra bağırmaya devam edip kaçma yolunu seçendir.
 13. --alıntı-- kim daha korkak? karanlıktan korkan çocuk mu, yoksa aydınlıktan korkan büyük mü? --alıntı-- . *
 14. korkaklık yapan kişidir. Korkaklık, ihtiyat bozukluğu olarak değerlendirilebilir. düşmandan kaçmak, korunması gereken mevkiği terketmek veya elevermek, mücadele esnasında silah veya cephaneyi ihraç etmek, ve yardım istendiğinde yardım etmemek gibi çesitli durumları kapsar. Korku anında başın üst kısmı ile dizaltı bacak kısmında uyuşma, karıncalanma, titreme hissedilir. korkular maddi olduğundan çok manen etkiler insanı, ve kimseye söylemediğimiz/söyleyemediğimiz korkularımız vardır aslında. bu durumla savaş halinde olmak, sürekli çatışma ortamında bulunmak yaşlandırır insanı. bazen korkuları kabullenmek, acziyetine boyun eğmek gerekir. hepimiz korkağız biraz..
 15. taşın altına eline koyamayandır.kendine dayatılan hayatı yaşayandır.
 16. wanted filminin 38' dakikasında 50 kere söylenen kelime.
 17. köpek gördüğünde yolunu değiştirendir.
 18. en kötüsü böcek gören kızlardır.
 19. bilinçaltında korkular yatıyordur, üstüne gidilmelidir, derler hep. yıllardır böceklerin üstüne doğru yürüyorum, onlar da bana doğru koşmaya karar verince basıyorum çığlığı. evet korkağım.
 20. kaçan kişidir. kovalanmadığı halde kaçan kişidir.
 21. hiç bir şeyi göze alamayan sadece kendi işine geldiğini yaşayan, zora gelemeyen kişidir. böyle insanlar mümkün olduğunca hayatınıza alınmamaladır çünkü bir gün korkaklarından dolayı sizi de bırakıp kaçmaları muhtemeldir. bırakıp kaçmasa bile korkak insana güvenle yaslanamazsınız bile. insan biraz cesaretli olmalı kalbini dinlemeli korkaklık yapıp kaçmamalı bir şeylerden.
 22. bazi seylerden belki de herseyden korkan insandir.
 23. herkes biraz korkaktır. dayılık taslamaya gerek yoktur. hepimizin korkuları var.
 24. işte bu yüzden korkarım korkaklardan.'' korkak adamların en büyük silahları sinsi olmalarıydı. belleklerinde biriktirdikleri ezilmişliği fünye olarak kullanıyorlardı. bir gün hiç beklenilmeyen bir yerde birinin boğazına yapışacağı kesindi. ömrü boyunca bir kez deşarj olacaktı ama bu ona fazlasıyla yetecekti ''Hayalperest - ali cem özdemir
 25. çok çabuk korkabilen insan. ayrıca benim o. lanet olmasın bir insan her şeyden korkar mı ya? -cinli perili şeytanlı korku filmleri -aniden gürültü yapan her şey -aşırı sessiz ortam -neden kıpırdadığını çözemediğim nesneler -sinirlenince bağıran insan -tartışmadan kavgaya doğru yol alan münakaşalar -uzun süre yalnız kalmak -bir gün dellenip intikam alma duyguma yenilmek -arılar -genleşirken ses çıkaran elektronik eşyalar -gecenin geç saati, benim dışımda herkes uyurken elektriklerin gitmesi -çarpıntımın tutması daha neler var da aklıma gelmiyor şimdi. ayrıca birçoğundan korkmama rağmen üstüne giderim. evde tıkırtı varsa saat gecenin kaçı olursa olsun evi bir güzel gezerim, arı kovalarım, bana bağıran erkeğe sesimi yükseltirim. hatta çatır çatır kavga ederim münakaşadan çekinmeme rağmen. ama o an korkuyorum elimde değil.

senin korkak kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap