mat sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


mat kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : parlak, cilalı

<< masum mazi >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te parlak kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. parlak olmayan, donuk; bulmacaların vazgeçilmezlerinden.
 2. satrançta şahın kaçıcak yerinin olmaması, oyunun sonu.
 3. uyku tulumunun altına serilir, zeminde olası taş, ağaç parçası gibi nesnelerin sizi uyurken rahatsız etmesini önler
 4. matematiğin öğrenci dilinde kısaltması.
 5. galatasaray lisesi'nden çıkmış sıkı rock grubu. Elvis Presley bile coverlayabilecek kadar güçlü bir vokale sahipler.
 6. (bkz: <a href="http://www.matonline.net/" target="_blank" rel="nofollow" >http://www.matonline.net/</a>) adresinden web sitelerine ulaşılabilecek grup. Repertuarlarını oluşturan şarkıları ilk yorumlayan gruplar: 3 Doors Down Aerosmith Alien Ant Farm Audioslave Barış Manço Black Sabbath Blur Bon Jovi Bulutsuzluk Özlemi Cake Chris Isaac Chuck Berry Chumbawamba Deep Purple Dire Straits Elvis Presley Evanescence Franz Ferdinand Gary Moore Green Day Guano Apes Guns'n'Roses Him Incubus James Brown Jefferson Airplane Jerry Lee Lewis Jet Jimi Hendrix Lenny Kravitz Little Richard Maroon 5 Michael Jackson Mr Big Muse Nirvana Oasis Offspring Pink Floyd Placebo Prodigy Puddle Of Mudd Queen Radiohead Reamonn Rage Against The Machine Red Hot Chilli Peppers REM Rolling Stones Roy Orbison Shades Apart Steppenwolf Sting Sublime Şebnem Ferah T-Rex Talking Heads The Clash The Cure The Doors The Killers The Pixies The Police The Rasmus Thin Lizzy U2 Van Halen White Stripes Yavuz Çetin Bu geniş yelpazeyi oluşturan grubu dinlemek de ayrı bir keyiftir.
 7. cumartesi günleri taksim pulp ta keyifle dinleyebileceğiniz grup. (bkz: fatih aygün)
 8. yogada yere serilen banyo paspası tarzında bir örtümsü.
 9. şah'ı yok etmenin dayanılmaz hazını yaşatan an.
 10. http://www.myspace.com/sahneyebibira
 11. ilk albümünün müzikmarket raflarında bulunabileceği grup.
 12. 1993 yılında Galatasaray Lisesi'nde kurulan MAT, verdiği yüzlerce konserle hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip. 10. Tuborg ROXY Müzik Ödülleri'nde ikincilik ödülünü kazanan MAT; Fatih Aygün (vokal, gitar), Engin Murat Yavuz (gitar), Korhan Uran (bas gitar, geri vokal) ve Onur Önder'den (davul) kurulu.. Pulp, Balans, Hayal Kahvesi, Kemancı gibi birçok mekanda ve üniversite şenliklerinde sahneye çıkan grup demo kayıtlarını CD formatında birinci elden binlerce kişiye, resmi internet sitesi matonline.net üzerinden mp3 formatında on binlerce dinleyiciye ulaştırdı. ilk albümleri, grup ismiyle aynı olan mat, yosun müzik tarafından piyasaya çıkartılmıştır.
 13. galatasaray lisesi 22. kültür sanat etkinliklerinde 6 haziran çarşamba saat 18.30- 19.30 arası yan sahne denen yerde görülebilecek galatasaray çıkışlı grup.
 14. kotayı doldurmak için ayın son günü bi sitede bulduğum albümlerini indirdiğim grup. iyi ki indirmişim... özellikle kolay değil şarkıları çok iyi.
 15. barış manço'nun "gibi gibi"* şarkısını gayet güzel coverlamış** grup. o zamanlar amatörlerdi, ancak geçtiğimiz aylarda bir albüm çıkarıp çoktan hakettikleri "profesyonel" statüsüne ulaşmışlar.
 16. 6 haziranda galatasaray lisesi kültür ve sanat festivali'nde sahne alacak olan grup. her cumartesi pulpte dinlemek ayrı bir zevk verir. kendilerinin şirketi olan yosun plak'tan albümlerini cıkartmışlardır.ayrıca albüm kapagını gitarist korhan'ın kendisi tasarlamış ve mat yazısını üyeler kendileri basmıştır. muhtesem bir albüm kapagına sahiptirler. sarkılarıda süperdir. kısacası dinlenesi bir gruptur.** ayrıca, grubun 10 haziranda albüm lansman mangalı yapılacaktır. mekan ise pulp barın terasıdır.
 17. hızla ilerleyen başarılı grup. (bkz: 130)
 18. geçenlerde bascısını rüyamda gördüğüm, gümbür gümbür ilerliyorlar yolları acık olsun..
 19. *tatlı bir grup ve elemanlarının aşırı bir müzik yapma çabası olan ilerisinin çok çok iyi grubu.performansları da yordurmadan heryerde izlenebilecek ve izlenesi bir topluluk.
 20. albümleri çok güzel olan grup. barlarda çalarken dinlemeye başlamış biri olarak kendilerini aştıklarını söyleyebilirim.
 21. yeni yeni dinlemeye başladığım,takdir edilesi bir grup... (bkz: kolay değil)
 22. vokal sesine kayıtlarda daha bir önem vermesi gereken ya da kayda dikkatini vermesi gereken grup.
 23. son klipleri kolay değil dream tv de yayınlanmakta. cumartesilerimi şenlendiren, canlı performansı güzel olan grup.
 24. ilk defa pulpta dinlediğim, dinlerken çok eğlendiğim, elektrik kesintisine rağmen herkesi coşturmayı başaran* dinlenesi, izlenesi, coşulası gruptur.
 25. matematik dersinin kısaltılmışı. Çeşitli versiyonları mevcuttur mat1, mat2 gibi.

senin mat kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap