olu sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


olu kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : diri, sağ, canlı

<< ölmek ölüm >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te diri kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. artik ya$amayan canli..
  2. (bkz: oldurmek) (bkz: olum)
  3. "güç ancak ölüleri korur."...
  4. (bkz: ceset)
  5. dünde kalmış, yarını belirlemiş, zaman kavramını yırtıp atmış kişiler.. "... bütün yaşama cesaretimi ölülerden alıyorum. anlatılarında yaşadığım ölülerden. bu kahrolası dünyayı, yaşanır bir dünyaya dönüştürmeyi başarmış ölülerden..dünyanın ihtiyacı olan, her olguyu vermiş, söylemiş, yazmış ölülerden..." *
  6. (bkz: ekmek teknesi)(bkz: heredot cevdet)ekmek teknesi dizisinde heredot cevdetin asistani. kendisi mahallenin uyuz berberidir. heredot saatlerinin en gaz anında "bbbrübrübrjbrubııbleleyy" şeklindeki patlamasiyla gönüllerde yer etmiştir.
  7. ekmek teknesinde müşterilerini traş ederken gayet yavaş hareket eden ve 'acele etmemek lazım abi, sakin olmak lazım' replikleriyle hem kanser eden hem de huzur veren ve lakabı cuk oturmuş genç oyuncu.
  8. gozlerine baktıkca insanın uykusunu getiren, turk televizyon tarihinin gelmis gecmis en sakin karakteri.
  9. bana kalırsa, hasan kaçan bu karakteri, tarikatlarda hu çeken, şeyhine bağlı ve onun sözünden çıkmayan mürid tiplemesinden esinlenerek yaratmıştır. zati, heredot cevdet'in hikayesinin en heyecanlı yerinde ayağa fırlar, titreyerek "alllaaahhh" deyu nara atar ve cevdet alnından öpünce sakinleşir. nev-i şahsına münhasır bir "acele etmemek lazım, dikkatli olmak lazım" insanıdır.
  10. soğuk beden.

senin olu kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap