rica sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


rica kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : buyruk

<< ret ruhani >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te buyruk kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. Dileyiş, dileme, dilek.
 2. kenan doğulu' aşk a dair bir şarkısı. --spoiler-- senden rica etmiştim . --spoiler--
 3. söz ve müziğin kenan doğuluya ait olduğu bir şarkı. sözleri de şöyledir; Senden rica etmiştim Bir tek bunu beklemiştim Tatlı sözler tükense de Aşk vadesi bitse de Saygımız hep kalsın demiştim Beni mahcup mu ettin Sen kimseyi incitmezdin Zamane aşklarıyla Günlük telaşlarıyla Karıştırma beni demiştim Ne oldu ne oldu Bazı şeyler yalan oldu Ne oldu ne oldu Bizim nesile ne oldu Aşk öyle masum bir şey ki Öyle narin bir şey ki Kırmaya korkmalı Kalp öyle savunmasız ki Öyle yorgun düşmüş ki Elinden tutmalı Aşk öyle kutsal bir şey ki Öyle hassas bir şey ki Üzmeye korkmalı Kalp öyle savunmasız ki Öyle yorgun düşmüş ki Elinden tutmalı
 4. kenan doğulu'nun hüzün veren güzel bir şarkısı. http://www.youtube.com/watch?v=bo-nHQAMLmc +
 5. beni mahcup mu ettin sen kimseyi incitmezdin zamane aşklarıyla günlük telaşlarıyla karıştırma beni demiştim yukarıdaki sözleriyle beni benden almış şarkıdır.
 6. şarkıyla aramızda duygusal bi bağ oldu. kantinde bu çalınca arkadaşlar bana bakıp aşk öyle masum bişey ki falan diyo kötü oluyom bu şarkının klibini ben çeksem çok hoş olurdu. kenan şimdi klip ayağana 30 tane götürür. sonra ben şarkıdan soğurum falan filan.
 7. dünyanın en saçma şarkısı. sözleri yani. müzik zaten yok da. şu tarz sözler; beni mahcup mu ettin (bkz: hö) aşk öyle masum bir şey ki öyle narin bir şey ki kırmaya korkmalı aşk öyle kutsal bir şey ki öyle hassas bir şey ki üzmeye korkmalı kalp öyle savunmasız ki öyle yorgun düşmüş ki elinden tutmalı affınıza sığınarak, nedir bu sözler böyle amk?
 8. Sözleri saçma olsa da müzik güzel.
 9. güzel şarkıdır pop müziği en güzel şekilde ifşa eden kenan doğulu şarkısı.
 10. bir şarkı: https://www.youtube.com/watch?v=mQUqI3jT2Fk +
 11. şahsen dinlediğim şarkılardan arınmak ve kendi seçtiklerimden değil başkasının seçtiklerinden dinlemek istiyor olduğum şu vakitte sizlerden dilediğim şeyi isteme şeklim. rica ediyorum arkadaşlar.

senin rica kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap