sabit sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sabit kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : dinamik

<< sabah sade >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te dinamik kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 9 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. her zaman ayni kalan bir buyukluge denir.
 2. Yerinden oynamayan, yer değiştirmeyen, durağan. Gerçekliği tespit edilmiş, kanıtlanmış olan. Değişmeyen, hep aynı kalan, önceden ayarlanmış.
 3. yedi numara adlı dizide olgun şimşek tarafından canlandırılan karakterin ismidir.
 4. engelli listeme asla eklemediğim bir yazarın, listeye bir şekilde eklendikten sonra yanında çıkan yazı. engelli listemden de çıkaramıyorum. sebebini bilenden itinalı yardım beklenmektedir.
 5. basit bir kavram. lakin çok karmaşıktır. aynı zamanda birçok karmaşayı da çözer. karmaşıklığına bir örnek. evrende sabit duran tek bir nesne yoktur. karmaşa çözmesine bir örnek. sabit nokta kabul ederek pekçok konumu bu noktaya göre tanımlayabilirsiniz. ama sectiğiniz bu nokta da gerçekten sabit midir. karmaşa bu işte.
 6. (bkz: integral) (bkz: c sabiti)
 7. işini bilen birine göre, okul servislerinde ki cammış, sabit. öyle dedi. öyleymiş.
 8. duruş açınıza göre tutarlı ve zarar eden olarak yorumlanabilecek eylemsizlik hali. fikrin sabit hali adam için fevkalade zararlı gelirin sabiti keyif ve güven vericidir. edit: duruşun açısı olmaz. duruşun yeri bakışın açısı olur.
 9. neden konulduğu belli olmayan bir erkek ismi. çocuğuna bu ismi koyan bir ailenin kafasından ne geçiyor acaba? (bkz: sabit büyük bayrak lisesi)
 10. dünyanın en önemli kavramı. üstüne 3 cilt kitap yazılır.
 11. dünya üzerinde bulamayacağınız şey. ancak öyle olduğunu kabul edebilirsiniz.
 12. dinle ilgili şöyle bir ilgi kurulmuş. bilmekte fayda var. http://forum.islamiyet.ge...husna/76280-el-sabit.html
 13. (bkz: yaratılanların hareket etme zorunluluğu)
 14. divan edebiyatında bir şair. şu beyti, zannımca en iyi beytidir. şeb-i yeldâyı muvakkit ile müneccim ne bilir mübtelâyı gama sor kim geceler kaç saat kimilerinin dediği gibi bu beyit fuzuli'nin değil sabit'indir. emeğe saygı...
 15. Sabitler herhangi bir nedenle ilgili sayılardır. "Sabit" terimi hem matematiksel sabitler için hem de fiziksel sabitler için kullanılsa da farklı anlamlara gelirler. Matematikte genel olarak c harfi (Counsted ) sembol olarak kullanılır. Genelde türev ve integral problemlerinde karşımıza çıkar.

senin sabit kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap