sahtekar sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


sahtekar kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : Dürüst

<< sahte şakacı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te Dürüst kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. düzmece yapan, işi kurallara uygun olarak yapmaktansa sahtesini yapmayı tercih eden, kolaya kaçan, düzenbaz.
 2. jeffrey archer 'ın altın kitaplar 'dan satışa çıkan romanı. sürükleyici olmayışı ve mantık hataları ile geçen 414 sayfa.. kitabın arkasındaki "bu romanın düğüm noktası van gogh 'un kesik kulaklı otoportresi 'nde gizlidir" yazısı külliyen yalan ve new york times alıntısına kesinlike kanmayın. ön kapağın içerisindeki kıvrımda yazanlar da sizi cezbetmesin. ama resime ilginiz varsa, van gogh severseniz alın okuyun. ufkunuzu açacak bir şeyler de beklemeyin. ben bir hata yaptım, sizler yapmayın.
 3. ortalama zekaya sahip herhangi bir okurun romanın ilk sayfalarında farkedebileceği ucuz detaylar ile sürpriz son yapmaya çalışılmış roman. araştırması da oldukça yetersizdir, okur yazarı resim sanatı konusunda yeterli kabul ederse bu alanın çok kısıtlı ve heyecansız olduğunu düşünebilir.
 4. insan sahte para yapar.. Ama daha çok, para sahte insan yapar.*
 5. (bkz: dolandırıcı)
 6. amatoru ve özentisi olanın cok ama profosyonel olaninin az oldugu mesleği icra edenleri tanımlanirken kullanilan sözöbeği.
 7. sahtekarın anlamını bilmiyordum lakin öğrendim. insanlar tanıdım icabıyla yapan bu işi,hepside profesyoneldi.yaşam göreceli bir kavram,, bunu bilerek konuşayım kimse "lan bu iyi insan" diyip geçiştirmez.Herkes sahte, herkes yalancı, herkes duygusuz.Sadece yaşamak isteyen birisi vardır hayatını ki bu doğrudur.Bir tek varlık vardır herkes için o en yücesidir,o da kendisir."Evet o benim" der kişi inandırır kendini.Bencilliktir bu belkide ama doğrusuda budur. Başkaların varlığını yoksaymak olsa bile doğru odur. Değer vermek diye bir saçmalık yoktur.Sadece bir kişi vardır evrende,o kişi kendisidir.Bunun aksini söyleyen yalancıdır benim gözümde, sahtekardır.
 8. 1972 yapımı, başrolünde yılmaz güney bulunan bir soygun filmi.
 9. (bkz: 2 kare 2)
 10. esat dilsizoğlu'nun güzel şarkısı.
 11. dünya üzerindeki en sert ve en tatlı telafuzunun nil tarafından yapıldığını düşündüğüm kelime. (bkz: yalan dünya jenerik müziği)
 12. yılmaz güney'in izlenesi filmidir. --spoiler-- sen de bilemezsin. gece yağmurda mezarlık diplerine kıvrılıp yatmanın ne olduğu sıcak yataklarda bilinemez. 10 çocuk, 20 çocuk üst üste kıvrılıp yatarlar ısınmak için. öksüzler yurduna ve ıslahhaneye kapağı atanları saymıyorum. gece gündüz birbirleriyle dövüşürler ama yine de bi dam altındadırlar. kursaklarına sıcak bi lokma girer. asıl sokaktakiler, evleri, kimseleri olmayanlar, herkes tarafından itilip kakılanlar, onlar ağaçlardaki kuş yuvalarına bile düşman kesilirler. yavrularına gagasında yem taşıyan anaç kuşu, yuvayı, ne varsa her şeyi taşlayıp paramparça etmek isterler. şimdi, şimdi anladın mı o zavallıların dinmeyen acılarını ? neler çektiklerini öğrendin mi ? --spoiler--
 13. (bkz: changeling)
 14. ados'un 2011 yılında yayınladığı eskiz albümünün 6. parçasıdır. albümdeki tek feat bu parçadadır. şarkıda ados'a erdem eskimez eşlik etmiştir. http://www.youtube.com/watch?v=3PxoeO7VdFI + Verse1 zaman serveriyim,ölüm yaveriyim savaşta kahramanım hep barışta katilim dünyada volta atmaktan yoruldum hayli bakışları sivriltip insanlara bi korku çizdim günümün anlamını belirle narkolepsi izah ette kalbim hastalığına biraz daha yer etsin sıcak iklimlere istikamet verilsin olmayan ülkemde yanlızım soğukta taş kesildim başımın üstüne yerleşmiş ağrı laneti dans edip durduğun yer aklımın en süslü mabedi katledip anında yok etmek gerek seni tam vakti saatler gösteriyor yine tam cinneti sağlamalar kurtaramaz belki kahredip attığım kaç yüreğim var sayamam burda şimdi kalamaz benle geçmişin güzel metaneti yakamaz odamın ışıklarını hiçbir insanın sesi bir türlü bitişmeyen çizgilerin telvesi kafamda eksilen düşüncelerin berbat eskizi yüzümü kara çıkarmak isteyen alçak yüzüm ve kapımı çalar lanetin her cumanın bi ertesi şimdi böyle sınırsız bi boşluğun müdavimiyim insan üstüme geldikçe bende zahiriyim eski ihanetlerin zamane kahiniyim ses tonunda gerçeği saklayan sahtekar biriyim Nakarat Hatadır aslında adını sorduğum vakit Öyle bir boşluk ki kalp atamaz sanki Verse2 gün oldu bi şey yok hayrolan nedir çekilmiş olduğum yere bak kaybolan benim kan çukurundan bakar dünyaya gözlerim benimle kimse görmedi manzaram cehennem dibi hırsa boğulmuş ağzımda kanın rengi izahım yok aslen aldığım yaranın budur dengi fakat hep bende uyandırdı bu ahengi gitti sandım izliyordu tam tepeden şehri ne büyük riyasınki elinde kervan yürür fakat hep nedense her güldüğünde bu nefret büyür hem ilhamım oldun hem omzumda yüksün intikamım hayallerdekinden inan daha büyüktür bir hatadır aslında adını sorduğum vakit anlam bulurum sandım ortada kalmışlık hakim öyle bi boşlukki kalp atamaz sanki hayat belirtim ağzımda yeşermiş küfürle sabit durup düşündüğüm her anda müştekiyim derimin altına gömdüğüm kızıl nehri görmeliydin ben orda kal dedikçe dönüp gitmeliydin alet olduğum ne varsa burda temizlenmeliydi öyle yoruldumki kaçıp sırra kademdim bir adım sendelesem geçmiş ellerimde kalemdi yarım bırakan kasvete yıllarca direndim hep zihnimi meşgul ederdi hayatın ihtimalleri
 15. işi usulüne uygun yaparsa cumhurbaskani bile olabilecek bir kisi.
 16. (bkz: aa bu benim lan)

senin sahtekar kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap