satis sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


satis kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : alış

<< satıcı satmak >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te alış kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 5 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. -ürün ve hizmet satımı. -argoda "arkadaşı ekmek, randevuya gecikmek ya da gelmemek, yüzüstü bırakmak" anlamına gelen kelime.
 2. yasal anlamda mülkiyetin devri, fiziksel veya parasal anlamda ise değişim demektir.
 3. arkadaşları yüz üstü bırakmak, oyunbozancılık yapmak.
 4. (bkz: satısa gelmek)
 5. insan satma eylemine verilen çok kısa addır.
 6. zaman zaman tirajla karıştırılır. diyelim bir gazetenin tirajı 10 bin ise satışı 7 bindir. ancak yer yer satış adedi gazete tirajı olarak geçer. bu bağlamda satış; basılan sayı olan tirajın okuyucuya ulaşmış kısmıdır.
 7. eksisozluk yazar alimlari acilmasi sonucu uludagsozlukten gitme durumu.
 8. yazıldığı biçimde latince'de yeter anlamına gelir.
 9. en yakin arkadasin bile itina ile yaptigi sey. iki gram disi gormeyiversinler hemen arazi...
 10. (bkz: plasiyer)
 11. dünyanın hem en kolay hemde en zor işidir. hayatımız satış üzerine kuruludur. insanlar kendilerini satmaya çalışırlar, örneğin bir iş görüşmesinde ne yaparsınız? cevap, kendinizi satmaya çalışırsınız. artık kapitalizm son demlerini yaşasa da bu olay hala böyledir. satış önemlidir, bir insan başka bir insandan hoşlandığında da kendini satmaya çalışır, ambalajını değiştirir, kendini çekici kılmaya çalışır. aslında hepimiz profesyonel satıcılarız. en profesyonellerimizde, en iyi okullarda, statü bakımından en üst mevkilerde ve işlerdedir. çünkü kendi donanımını artırıp kendini oraya kabul ettirmiş, satmıştır. hayat bir satışla başlar, bir satışla devam eder ve bir gün biter, bu yüzden hepimiz cehennemin en dibinde yanacağız. hangimiz kendimiz olarak bir yerlere gelebildi? gelenlerde zaten kendi benliklerinde bulunan satış gücüyle gelmiştir. satışta amalaj çok önemlidir. dış görünüş. bir insan diğer bir insanla karşılaştıktan 4 sn sonra kararını verir. buna önyargı etkisini de katarsak bu süre 1 sn'ye kadar düşer. o yüzden ambalaj önemlidir. görüntünün yanında ses de önemli bir ambalajdır, bu yüzden diksiyon dersleri alıyoruz. kendimizi daha iyi satabilmek için. ve en son madde içerik, 4 sn'de satın alma kararını alan birey yanılmaktan hoşlanmaz, inanmaz, inandıramaz kendini, ancak başka birisi yardımı ile görebilir bazı şeyleri. iletişim çağındayız ve artık bu kolay bir hadise oldu. bu yüzden içeriğiniz sağlam olmalı, mum sadece belli bir süre aydınlatır, sonrası karanlıktır. satış sonrası satış sonrası için şunu söyleyebilirim, insan asla tatmin olmaz, yapısı gereği... oldum dese bile olmaz. insan doyumsuz bir varlıktır, bu yüzden satış devam edecektir. satış sonrasında mükafatınızı alırsınız, para, aşk, zevk, anlık tatmin, mutluluk... ama hepsi geçicidir. unutmayın ki her ürünün bir son kullanma tarihi vardır. sonrası yine satıştır. ve her zaman satan kazanır.
 12. her an her yerde yaşayabileceğiniz bir olaydır. misal biraz evvel ders çıkışı kantine gitmek üzre sınıftan çıktığım arkadaş, kantinde ilk gördüğü kıza "ooo naber ya" diyip masalarına oturmuş beni de töt gibi ortada bırakmıştır. *
 13. soyadıdır.
 14. Satış vs deyince "ay ben sevmem o işleri" diyen varlıklı aile çocukları, babanız size nasıl IPAD aldı sanıyorsunuz; onun hayatı satıştır. Yani bırakın trip yapmayı... Her servetin arkasında, belki de işportadan veya kapıdan satışla başlayan veya fikir satışına dayanan bir satış serüveni vardır. Ya fikir satarsın ya ürün... Hayat budur. Bunda da bir terslik de yoktur!
 15. bir malın satışı esnasında tespih, tekbir ve hz peygamber'e salat getirmek haramdır.
 16. sürekli olarak pazarlama ile karıştırılan iştir.
 17. süper ligimizde anlamlı bir kelimedir.
 18. pazarlamanın altında ama sıcak paranın aktığı iştir. satış birebir temas etmektir. satış dokunmaktır.
 19. (bkz: mavi marmara)

senin satis kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap