sevap sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


sevap kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : günah, vebal

<< sessizlik sevgi >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te günah kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. tanrının onayladığı ya da bir başka deyişle güzel ve ahlaki olan herhangi bir şeyi yapma sonucunda kişinin hanesine yazılan pozitif puan..bunların fazla olması her zaman günahların fazla olmasından yeğdir..
 2. Allah tarafından ödüllendirileceğine inanılan davranış.
 3. sosyal yardim magazasi zirvesi 1'e katılanların sahip olacağı şey...tabi elleri boş gelmezlerse.
 4. islamiyete özgü bir kavramdır. hristiyanlıkta sevap diye bir şey yoktur örneğin. hristiyanlar sevap olarak geçen şeylerin zaten insanların doğal olarak yapması gereken şeyler olduğuna, tanrı'nın insanları ek olarak ödüllendirmeyeceğine inanırlar. günah kavramı ve günahın cezası vardır. ancak iyilik yapmak sıradan bir şeydir, bunun için ayrı bir mükafat yoktur.
 5. çok biriktirirseniz cennette göğüsleri kabarmış huri'ler' i kazanabilirsiniz. belki şirine ye bile sahip olabilirsiniz. evet...evet...
 6. iğrenç bir tanım yapacam. günah olmayan.
 7. eskiden insanların doğru kavramına * yükledikleri anlam. şöyle ki eski kitaplarda * kitabın son sayfasında yanlış- doğru çizelgesi adı altında bir çizelge vardır. ve o çizelgede yazım yanlışından kaynaklanan durumlarda aslında yazılmak istenen yazılır. bir nevi edit. işte o çizelgede yanlış kelimesinin karşısında doğru yerine ilginç bir şekilde sevap kelimesi bulunmaktadır.
 8. şirin baba taklidi yapıp yok olacagıma inanmaktansa sevab biriktirip şirinenin hayalini kurmak herşeyden önce ihtimal dahilindedir. Allah güç sahibidir. fakat bazıları henüz bunu hissedebilmis değil tabiki buda olmadıgı anlamına gelmiyor aksine dahada kızdırıldıgı düşünülüyor. haşa -bak ben küfür ettim bişey olmadı sevinçcesi yetmezmiş gibi -hadi şimdide sen et demeleri mide bulandırıcı oluyor. iyi işlerin top yekünü Allah rızası için sevapdır.
 9. hamile birinin ayaklarını ovduğunuzda kazandığınız şey.
 10. dinin para birimidir. aslında birer vicdan meselesi olan tüm işler sevap birimine endekslenmiştir. sözde yaratıcı ve sözde kul arasındaki çıkar ilişkisinin sayısal değerlerini temsil eden birimdir. eğer çok sevap kazanan biriysen sözde tanrın ile çok iyi bir çıkar ilişkin vardır. az sevap kazanan biriysen yine sözde yaratıcın ile olan çıkar ilişkine dikkat etmelisin.
 11. Artı puan, iyilik görme yatırımı, Saf iyilik sonucu. Din üzere yapılan güzel şey. Kaydetmek ( save up ). Cennete giriş bileti bonus birimi. Tanrı sevgisini kazanım aracı. Öz güven ve yaşama anlam yükleme materyali. + 9 full set wings. Cehennemden kurtulma kuponu...
 12. ibadet ve hayır işleri karşılığında alınan artı puan.
 13. iyilik yapmaktır. Gizli ya da saklı tribibe girmeden , karşılık beklemeden. Cennet tabelasında +1'i hayel etmeden.

senin sevap kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap