sinirli sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


sinirli kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : hadsiz

<< simsiyah sıradan >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te hadsiz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 6 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. sinirlenmis olan, kizgin kisi
  2. genellikle huzursuzluk, tahammulsuzluk, mutsuzluk gibi kavramlarla desteklenen ve tamamlanan kisilik ozelligi.
  3. içinde sinir parçaları olan et için de kullanılan bir sıfat.
  4. anneciğimin şöyle bir sözü vardır:terbiyesizin adını sinirli koymuşlar..
  5. marketten et alirsiniz, sote yapacaksinizdir. et sinirlidir. gacir gucur eder agizda. artik siz de sinirlisiniz.iste bu kadar bulasici bir seydir sinirli olmak.
  6. sinirsiz ya da sınırsız olmayan.
  7. dokuzuncu nesil çaylak.
  8. (bkz: sınırlı)
  9. oky'nin uykusuz'daki yeni tipi.kedi bu. kedi besleyenler ne kadar komik olduğunu farketmişlerdir kesin. etmedilerse de yakında mutlaka ederler. ne kadar uyuz ve komik hayvanlar olduğunu hatırlıyosunuz okurken. tipi de komik, garfield dan bile komik. yeminle. feci komik.(bkz: ısrar ediyorum)
  10. bu sabah bir iş arkadaşımca yargılandığım sıfat. evdeki özel bir konudan dolayı "gerzeklerle kala kala ben de gerzek oldum" demem üzerine "evet menon bir de çok sinirlisin, dün bişi oldu menona verelim yapsın dedik biri ordan aman şimdi bağırır boşver dedi" diyerek aklınca bana laf sokmuştur. konu, içinde bulunduğum sıkıntım bitince ben de köpek alacağım dememle açıldı. köpek bakmanın kolay olduğunu sandığımı ve benim köpek bakamayacağını söylemesi üzerine beni daha ne kadar tanıyorsun ilk defa köpek bakmayacağım demem ve bunu agresif bir ses tonuyla söylememden dolayıydı. "ayrıca yarın gidip alacağım demedim şu durumları bir düzeltsem ben de almak istiyorum! dedim" dedim. sürekli çocuk yerine koyulmaktan patlamıştım çünkü.bir insanı heleki sakin bir insanı zıvanadan çıkaracak kadar aptalca yaklaşır ve bu dosyaları sıraya dizeceksin cümlesini defalarca söylerseniz, daha önce defalarca yapmış olduğu bu basit işi yine yine her verişinizde bak bunları böyle böyle yap emi derseniz o kişi kim olsa sinirlenir. tarih sırasına göre dizilmesi gereken bir yığın dosyayı önüne koyarken hayvanlaşırsanız, sanki daha önce verdiğinizde yapamamış gibi, bırakırken bunlar böyle yapılmalı diye aşağılarsanız, alt tarafı faks çekilmesi gereken bir evrağı verirken nasıl fakslanması gerektiğini her ama her defasında anlatırsanız delirebilir bile. tamam benden önceki elemanları biraz safcanaymış ve çok çekmişler ama ben burada çalışalı bir yıl oluyor kardeşim. şimdiye dek bir tane hatama rastlamadığınızı ve çok şükür sorunsuz çalıştığınızı söylemiyor musunuz? şimdi gel de sinirlenme. son günlerde artık iyice kafayı çizdirmiş biri olarak verilen işlere yapılan o sonu gelmez açıklamalara tepkiyle tamam biliyorum, tamam yaparım diye çıkıştığım anlar olmaya başladı.bir insanı sinirli olarak adlandırmak için önce onu neyin ve/veya kimin sinirlendirdiğine bakmak gerekir. genel hali sinirli olmayan birini karşısındaki insanın davranışına bakarak değerlendirmek gerekir.

senin sinirli kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap