sisman sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


sisman kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : zayıf

<< sıska sıvı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te zayıf kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 1 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. en itibarıyla geniş sevimli insan türü.
 2. a$ırı kilolu insanlara verilen bir sıfat.fazlası obezite'ye girer.
 3. şişman. fazla beslenmiş insan formu.
 4. üsküdar'da bulunan bir fast food dükkanı. fıstık ve susam'ı ayrıca tavsiye edilir.
 5. beden kitle indeksi 25 in üstünde olanların içinde bulunduğu grup.
 6. kimse şişman değildir. sadece bazılarına dünya biraz dar gelir.
 7. sisman insan yoktur, etine dolgun insan vardir.
 8. " tanıdığım bütün şişmanlar aslında en ince insanlardır . " demiş , necati cumali .
 9. kilo artış miktarı gözeterek dizilen sıfatlardan üçüncüsü. balık etli - toplu - şişman - aşırı kilolu. kilo azalış miktarı gözeterek dizilen sıfatlar da şu olsa gerek; ince - zayıf - çöp - zargana. her iki küme de kendi içinde kalıtımsal olabilir, olmayabilir. gözlemlenen ise şişman ve aşırı kilolulara gösterilen tepki. ardlarından "cık cık" deniliyor, kesmiyor ve burada yazarak yazıyı pislemeyeceğim laflar ediliyor. bu cıkcıklara sormak isterim, "ne yaptın şimdi?" yüce bir insansın, bu mu yani? beşer-ül ali sınıfından geldin diyelim hadi, şişman dedin, tiksindin! hitler'den ne farkın kaldı, tek farkın kafatası değil de kilo çıkış noktan. ne yapmış oldun yani? anlamıyorum arkadaş! olmuyor. kendini yüceltince kıçın göğe erdi mi? bir gün bir hastalığa yakalanıp, senin de şişman hatta obez olma ihtimalin var, o zaman ne yapacaksın? eğer tutarlılık ararsam tavırlarında o zaman da kendinden nefret etmen lazım, yani dünyaya mı küseceksin? hem belki intihar edersin! ha ne dersin? kurtarırsam adiyim. şişman kişilerin ardından aşağılayıcı gözlerle bakan gördüğümde dalsam nasıl olur acaba? nasıl şaşırır ama? + cıkcık şuna bak bali..çot! aaah! gözüm! valla iyi fikirmiş, insan bazı şeyleri yazarak farkediyor ne de olsa. ne halleri varsa görsünler yahu, bi kafa atınca mı adam olacaklar? hiç işte!
 10. şişmiş adam anlamına gelir fakat bu adam gaz ile değil yağ ile şişmiştir.
 11. örgü dünyasının süper kahramanı.
 12. Kilo sorunu olan insan. (bkz: hiç kimsenin kalbine sığamamak)
 13. balık etli ya da kemiklerinin iri olduğunu idda eden insandır.
 14. Bence şişmanlarda, söylenmesi pek de muteber olmayan bi iki laf ettiklerinde kilolarından utanmalılar. ne?! *
 15. şişko patates, yarım kilo domates gibi tekerlemelerle mahalle çocuklarının diline düşüren durumdur. * * *
 16. halı sahalarda forvette yatan kişi. %10 gibi bir ortalamayla pozisyonu gole çevirdiklerine sıkça rastlanır.
 17. duşta iken tepeden ayak parmak uçlarına doğru bakıldığında ayağın yarıdan fazlası görünebiliyorsa normal; sadece parmak uçları görünebiliyorsa toplu, ayak komple görünmüyorsa eğer şişman sıfatı ile nitelendirilen insan.
 18. tombul türk anneleridir. sarinildiginda ellerimiz kavusmayan, pamuk gibi, bas tacimiz, sisman annelerimiz.
 19. http://galeri.uludagsozluk.com/r/219546/+
 20. götü göbeği birbirine vuran, eğilip ayakkabısını dahi bağlayamayan, acilen tedavi görmesi gereken kişi.
 21. korktum lan. * http://galeri.uludagsozluk.com/r/263265/+
 22. sevimli olduğuna kendine kandıran bu yalan çerçevesinde hayatını yürütmeye çalışan kişi. ben.
 23. şişman nedir sorusuna verilecek en güzel cevap kilosu diğer insanlara göre epeyce fazla olan insandır * şişmanlar, kilo veremedikleri sürece; 1-koşamazlar 2-zor yürürler 3-çok terlerler 4-vücutları çok sarkar 5-çok yedikleri için çok tuvalete giderler 6-iyi düşünemezler 7-karizmaları olmaz 8-zayıf insanlar onlara sanki uzaylı görmüş gibi bakarlar 9-çok yorulurlar herşeyden çabuk bıkarlar hatta iyi sevişemezler 10-çömelemezler hatta ayakkabılarını bile bağlamakta güçlük çekerler 11-askere alınmazlar (erkek şişmanlar) 12-sürekli yemek yemek isterler 13-kolay kolay doymazlar 14-çok terledikleri için çok kokma olasılıkları vardır 15-beden ölçüleri uymadığı için istedikleri herşeyi giyemezler, genelde şalvar gömlek tarzı elbiseler giyerler 16-girdikleri ortamda direk onlara bakılır 17-allah korusun çok büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirler 18-onlara bir iş verildiğinde zayıf insanlar tarafından hafif küçümsenme ile bakılır * 19-sürekli saçma şakaların hedefinde olurlar * 20-zayıflamadığı yada çok zengin olmadığı sürece erkeklerin kız, kızların erkek arkadaşı olma ihtimalleri çok düşüktür not: fazla kilolarını verip zayıfladıkları takdirde yukarıdaki 20 maddenin tamamı ortadan kaybolur. ek madde: şişman dostları aşağılıyorum gibi gelmesin ben kendimde çok zayıf sayılmam edit: bu ne abi ya sanki zayıflama uzmanı yada psikolog gibiyim 20 maddede özetledim şişmanları
 24. bazılarında ''ben şişman değilim iri kemikliyim'' tarzında bir savunma mekanizması gelişmiştir. (bkz: eric cartman).

senin sisman kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap