siyah sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


siyah kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : beyaz, ak

<< sivri soğuk >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te beyaz kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 4 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. karanlığın rengi.
 2. Kara, beyaz karşıtı.
 3. aslen renk olmayan renk. * renklerin en güzeli , en asili , en anlamlısı , beni en çok ifade edeni.. ayrıca cilekes ve altmosfer in parçası. altmosfer in siyah ının sözleri de şöyledir efendim : hep arkada otururduk hep yalnızken mutluyduk biz sonra biraz da gurur vardı yaklaşmazdık konuşmazdık hep ayrı bir dünyadaydık hep ordayken mutluyduk biz sonra biraz da gurur vardı yaklaşmazdık konuşmazdık ve şimdi bir duvar örülü hiç yıkılmaz aramızda yaklaşmak zor istesemde biz yarattık acıları kaderimizi biz yazdıkça renklerle bir siyah yaptık ..
 4. cilekes'in y.o.k albümünün 9. sırasında bulunan albümün en iyi parçalarından biri. yorgunsun, hep hastasın vaziyetin farkındasın yalnızsın hep, mutlusun belki de umarsız, duyarsızsın böyle geçmez anla, ömrüne yazık etme kaybetme kendini, kendi rengini bari sen solma, her yer siyah... simsiyah yine her taraf yanlış düzen, yanlış zaman yitip giden bu umutlara bir ben miyim hep kan ağlayan? bazı şeyler var, kayıtsız kalmaya gelmez, affetmez. kaçtığın yerde hiç olmaz belki derdine yanan... farkında olmak, üzülmek çözmeye yetmez herşeyi itiraz etmek, hesap sormak gerek bazen karanlığa... hiç sabrın kalmasa bile (vazgeçersen,kaybedersin) herşey değişir birdenbire! simsiyah yine her taraf yanlış düzen, yanlış zaman sönüp giden bu ışıklara tek ben miyim hep kan ağlayan? ahlaksız, sahtekar, ziyankar onlar hep, düzenbazlar inanma, söylenenler hep yalan kaybetme kendini, kendi rengini bari sen solma, yok olma! şansın varken anla bari sen anla! simsiyah, her yer siyah... vazgeçersen kaybedersin, vazgeçersen yitip gidersin vazgeçersen kaybedersin, vazgeçersen solup gidersin...
 5. ing. black
 6. bu renk giyinildiğinde şişmanlığı kapattığına inanır. (bkz: gunes balcıkla sıvanmaz)
 7. (bkz: paso siyah giyen insanlar)
 8. (bkz: karga)
 9. (bkz: gothic)
 10. en karizma yaratan renk..ayrıca anarşistlerin kıyafetlerinde en çok tercih ettiği renk
 11. satanistlerin en sevdigi renk
 12. renkler içlerinde bulundurdukları renklerin ışıkta yansımasıyla oluşurlar.ancak siyah bilindiği üzere hiç bir renk yansıtmaz zaten o yüzden siyahtır.beyaz ise tam tersi içinde tüm renleri bulundurur.
 13. sözlerdeki karanlığı melodi ile uyum içerisinde kulaklara enjekte ederek, siyahlanmaya yardımcı olan çilekeş eseri. blacki başucu eseri yapanlar için güzel bir türkçe alternatif. ayakta alkışlıyorum saygılarımla... ahlaksız, sahtekar, ziyankar onlar hep, düzenbazlar inanma, söylenenler hep yalan kaybetme kendini, kendi rengini bari sen solma, yok olma! şansın varken anla bari sen anla! simsiyah, her yer siyah...
 14. rockcılar veya metalcilerle bütünleşen renk.
 15. almancası : schwarz fransızcası : noir italyancası : nero ispanyolcası : negro olan kelime..
 16. insanların kendi çevrelerine çektiği çizgilerin rengi. bul kapıyı gir içeri..!
 17. gözü fazlasıyla yoran renktir.
 18. (bkz: siyah beyaz ölüm yaşam)
 19. bütün günahları örten masum renk.gece kötülükleri kapatsın diye karanlıgın rengi siyah kılınmıstır.
 20. * Efenim bu renk çok lanet bir renktir, özellikle t-shirt gibi yaz güneşinin altında giyilmek zorunda olanlardaa. DAha bismillah demişken, 4-5 defa giymişken renk yavaşa yavaş solmaya başlamıştır, bi yaz sezonu geçince ise en kaliteli kumaşlar bile bu lanet rengi üzerinden belirgin bir şekilde atar.
 21. (bkz: siyah ulan beyaz ulan)
 22. çilekeş'in çok hoş bir şarkısıdır.albümde görkem'in sesinin en cok uyduğu şarkılardan biridir.
 23. satanizme uyarlandığı için son dönemlerde giyildiğinde dikkat çekebilen bir ara renk. giyenlerin Gazi uni'i etrafında dolaşması şiddetle tavsiye edilmez.
 24. güneş ışınlarının bu renk üzerine yoğunlaştığı söylemleri bilimsel bir kanıtla açıklığa kavuşmamıştır ve özgürlüğü simgelemektedir.
 25. asaletin rengi

senin siyah kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap