vurdumduymaz sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


vurdumduymaz kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : hassas

<< vezir yabancı >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te hassas kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 8 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. umursamayan, aldırmayan birseyi anladıgı halde işine gelmedigi icin anlamamış gibi yapan
 2. rahat olan geniş takıl insan modeli.
 3. dünya yansa umrunda olmayan insan.
 4. 'birdaha vuruldugunda duyar mi bilinmez' dedirten kisi ! (bkz: igrenc)
 5. anlayış ve olayları kavrayış bakımından kıt olan, hiç bir şeyi umursamayan, duygusuz ve bencil.
 6. Anladığı hâlde anlamamış gibi davranan, umursamaz, aldırmaz, aldırışsız, duygusuz ek olarak şerefsiz!
 7. gereksiz bir programla ünlenen bayhan gürhan denen gereksiz şarkıcının, yeni albümünden ilk gereksiz klibini çektiği parçası.
 8. bayhan'ın yeni şarkısının ismidir. vurdumduymaz vurdumduymaz laf anlamaz yaralı kalbim ettiklerin yanına kalmaz yarına koymaz yaralı kalbim.
 9. bayhan'ın yeni şarkısı. yine muhteşem sesiyle yaralı kalplere ilaç olmuştur bayhan....
 10. Anladığı halde anlamamış gibi davranan, umursamaz, aldırmaz, aldırışsız, duygusuz.
 11. bir bayhan gurhan sarkisidir. ozellikle nakarat kismiyla beraber abi ne ictiysen aynisindan istiyorum dedirtir insana. (bkz: dogustan kafasi guzel insanlar) http://www.youtube.com/wa...EU1zI&feature=related +
 12. (bkz: seni gidi vurdumduymaz)
 13. insanı çileden çıkaran diplomatik taktisyendir.
 14. insanlar artık vurdum duymaz olmuş ya da bizim vurduklarımız duyarsız olmuş düşüncesini içerir.
 15. grup limit'in en baba şarkısıdır. uzun zamandır arıyorum fakat bulamıyorum hiç bir yerde. hoş zaten bu grubu ve şarkıyı bilen 3-5 faniyiz şunun şurasında. merak edenler içinse sözleri; çelişkiler başladığında bir ürperti kaplar içimi ya ben ya o dediğimde umarsız kalacağını bilmek vurdumduymaz olacağını tümden kalpsiz kalacağını artık sensiz olacağımı bir anlasam yeter artık herşey bittiğinde ne yapacağımı bilememek kararsız kaldığında ne kadar zor olsa da artık sevmeyeceğini beni aklından silmeyi çoktan gittiğini bilmeyi bir anlasam yeter gözyaşlarım dindiğinde suskun kalbim güldüğünde ve bütün benliğimle bir anlasam yeter
 16. bayhan'ın yanlış hatırlamıyorsam geçen senelerin birinde, yaz aylarında çıkan bir şarkısıydı. yalnız bende küçük bir anısı vardır. müsadenizle bir anlatayım. geçen senelerden biriydi (ya geçen sene, ya da ondan önceki). benim uyku düzeni yine alt üst olmuş vaziyetteydi. güneş batarken kalkıyordum, doğarken yatıyordum. yine bir gün güneş doğarken yatmışım. saat 10 civarları bir sesle uyandım. mahalleden ardakaş cihan, bizim alt komşu ersin'i çağrıyor. her zaman yaptığı (her gelenin yaptığı demeliyim) gibi o mübarek, kullanılmaya kullanılmaya örümcek tutmuş zile dokunmuyor ve son ses "ersiiiaaaaaan'!, ersiiiiiuuüüüün! laa ersiiiiiiiiiiiieeeuuğğn!" diye yırtınıyor. gözümü açtım. kendi kendime sövdüm biraz. yastığın ses yalıtım özellğini kullanmaya çalıştım. neyse biraz zaman sonra ersin'den ses gelmeyince gitti bu. daha da gitmeseydi hiç üşenmicektim don atlet balkona çıkıp sövecektim. neyse bu gitti ben de mışıııl mışııl devam ettim uykuma. akşama doğru hava hafiften kararmaya başladığı anlar (yani uyanınca gördüm tabii ki bunu) rüyamda müzik sesi geliyor bir yerlerden. daha önce duymadığım bir şarkı. az sonra uyanıyorum. gözlerimi ovuştururken tekrar o ses: "vurdumduymaaaaaaauuuz! vurdumduyma a a a a a aazzzz!.." diye gidiyor. "lan!?" dedim gerçekmiş bu. dikkat ettim dışardan geliyor. baya da güçlü geliyor yani. pencerem de açık, terasta biri açmış gibi. kafamı uzatıp bakıyorum. kimsecikler yok.. sonra pencereden tırmanıp terasa atlıyorum. bu esnada şarkı hala bangır bangır çalıyor tabi. kafafı aşağı uzatıyorum. bi de bakıyorum ki bizim cihan bu sefer kaldırıma oturmuş, elinde telefon, açmış son ayar bu şarkıyı dinliyor. "ülen ne garezin var benim uykuma len kansız" diyecek oluyorum ki bizimkilerin sesleri geliyor içerden. neyse içeri giriyorum. ertesi gün eve dönerken bunu görüyorum yolda. - sen hasta mısın olum + noldu ki, naber napıyon - naber diyo ya, olum o ne ya bi gelirsin ersiiieen ersiiien diye bağırırsın bi şarkı açarsın vurdum duy maaa a a a az! diye.. uykuma düşman mısın sen be!? + ne zaman be - dün canım dün ne zaman olacak + saat kaçta - bana göre her an yapıyosun aslında da.. bi 10 da işte ersiin diye çemkirmene uyandım. bir de akşam üstü son ayar vurdumduymaaaz diye bi şarkıyı dinlerken uyandım + sen o kadar saat uyuyor musun ya?! - uyurum uyurum sana ne istediğim zaman uyurum + oraya nasıl ses geliyor ki ya ala ala - uykudan uyandıracak kadar geliyor yani o derece + pardon ya.. sonra ne mi oldu? vurdumduymaz şarkısı bir daha açmadı evet. ama sabahları gelip ersiiieen diye bağırmaktan vazgeçmedi.
 17. uzun yıllar yaşayabileceği tahmin edilen yazar.
 18. bir bayhan şarkısı.
 19. Dünyanın sonu geliyor deseler "Amaaan zaten başını kaçırmıştık" deyip üzülmeyecek insana denir.
 20. Anladığı halde anlamamış gibi davranan, umursamaz, aldırmaz, aldırışsız, duygusuz.
 21. http://video.uludagsozluk.com/v/vurdumduymaz-51506/
 22. Katilin, kurbanının artık duymadığını belirtmek için söylediği söz.
 23. (bkz: hiç bir şeyi kafasına takmayan insan) rahat.
 24. siki küçük erkekle ilişki yaşayan kadının hissettiği.
 25. (bkz: türkler)

senin vurdumduymaz kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap