yabani sözcüğünün zıt anlamlısı nedir?


yabani kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : evcil

<< yabancı yadsıma >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te evcil kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 10 sayfa içerik bulunmaktadır.

  1. hayvanlar için kullanıldığında evcil olmayan,insandan uzak anlamında..insanlarda da toplumsal olmayan,yalnızlığı seçen,insana karşı kaba olan kişilere denir..yine bir nevi insandan uzak..
  2. aşkın nur yenginin saçma klipli şarkısı.klipte yabani diye oynattıkları herifi cameldan donatmışlar, camel sponsorlu yabani
  3. "gel yabaniiiii gör halimiiii" diye bi nakaratı vardır bu şarkınınarkadaşım bu şarkıyı duyduktan sonra "gulyabaniiiii gör halimiiii" diye söylemişti ve bunu duyduğumda gülerken sandalyeden düşmüştüm :))
  4. ilkel bir durumda yaşayan*(bkz: vahşi). zıttı: evcil.
  5. (bkz: hudayinabit)
  6. çekingen olan insanlara da yabani denilebilir..
  7. yeloomooni ve amr diab diye aratin bi bakin kazaadanduzeltme: telif hakki odenerek guzelce turkcemize maledilmis. calinmamis. pek guzel.
  8. sibel can tarafindan gecmis olsun adiyla soylenmis bir sarkidir. hem askin nur yengi, hem de sibel can sarkinin telif hakkini catir catir odeyip, album kartonetlerine bestecinin ismini yazdiklari icin calinti olmasi kesinlikle sozkonusu degildir.
  9. ehli olmayan
  10. ben sana bir ömür aşk vermedim mi koy elini vicdanına yetmedim mi eller bir yudum vefaya muhtaçken ben seni ölesiye sevmedim mi fazla güvenme gençliğine böyle sevda ele geçmez geçmez bir daha hemen kızma surat asma (işi bozma) kime kalmış üç günlük dünya kalmaz sana da gel yabani gör halimi el bana ben sana deli gibi sözleri olan fenasi şarkı. gulyabani gibi bişey.

senin yabani kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap