yarim sözcüğünün zıt anlamlısı nedir ?


yarim kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : tam, bütün

<< yararlı yaş >>

android-uygulamamiz-yayinlandi


sanalsözlük'te tam kelimesiyle ilgili ne demişler ?

bu kelimeyle ilgili sanalsözlük'te yaklaşık 7 sayfa içerik bulunmaktadır.

 1. yarım bütünün ayrı iki parcası. iki çeyregin toplamı.
 2. bir bölü iki ya da sıfır nokta beş.
 3. çok şey yarımdı belki, eksikti gördüklerim, aradım durdum... yerine başka tamlar buldum yada muş gibi yaptım... ve ben bu sabah yine yarım hayvan , yarım insan uyandım. her yerim yarım.. günlerimden giden çok sabahlar gibi, adına zarar ziyan sabahlar dediğim... ve öfkeme hakim olamayıp söylendim içimdeki bene yüzümdeki suratsızlığıma aynada, " lanet olası yarım duygu yinemi burdasın yine beni mi seçtin yine mi bu sabah" diye... yarım elma gibi, yanına beklenen diğer tam gibi, elmanın yenmeyen masada öylece çürümeye bırakılan yarısı gibi... arada çürüyenleri ucundan temizlenip temizlenip yine yarım bırakılanlar gibi... Kesildim ne yapsam olmuyor, çürüyorum sanki, kuruyorum... diğer yarımı kim midesine attıysa o midede olmak isteyen yarım elma gibiyim pazar günleri yada birtürlü hangi mideye gideceğini bilmeyen iki farklı uzak yarım... başka odalarda çürümeye bırakılan diğer yarımı arar gibiyim... bendeki eksikliği düşündükçe kafayı yiyecek gibiyim... bambaşka avuntulara sığınma debelenmesindeyim... yazmadan rahata eremeyeceğim bu berbat hisle bu sabahı doldurdum, saklayamadığım hissindeyim... ben her pazar akşamı senin ardından kendimi eve attığımda gömülüyorum o ıssız sığınağıma deve kuşlarının başını kuma gömmesi gibi, varlığım var dışarda beni görüyor beni duyuyor beni biliyorlar malesef oysa ben yokolmayı ne çok istiyorum o aksamlarda ve ardından gelen bu sabahlarda... tam o anda bedenimle varlığımla yokolmak bunları yazan ben miyim var mıyım olmalı mıyım ben diye biri varmı bilinmesin böyle biri hiç varolmasın ve aslında tarih onu yazmış olmasın istiyorum... günlerden perşembe ve ben her pazarım gibi kaybolup gidiyorum!!!... dönüp bakıyorum yoksun ya ben zaten yarımım ve son kez ben hep senin yarınım..
 4. kayıp çocuk masalları albümünden bir cem adrian şarkısı; gün doğuyor yavaş, yavaş… çekiyor ellerini üstümden gece… yıldızlar düşüyor yavaş, yavaş… ağaçlar devriliyor kederden içimde… gün yarım… ..güneş yarım… yollar… zaman… yarım… hep yarım… sesim yarım… nefesim yarım… düştüm… kalktım… hepsi bu… hepsi bu… ellerim yarım… kollarım yarım… düştüm… kalktım… hepsi bu… hepsi bu… şarkılar yarım… sözler hep yarım… acımıyor canım… hepsi bu… hepsi bu… dünya yarım… dualar yarım… yalandı inandım… hepsi bu… hepsi bu… kalbim yarım… kalbim yarım… rüyaydı uyandım… hepsi bu… hepsi bu…
 5. saat olarak 12.30'a tekabül eder. edit: 12:30 değil tabi lan, 00:30'a tekabül eder.
 6. gece'nin yeni albümünün en güzel parçası.bu şarkı mutlaka kliplenmeli diye düşünüyorum.sözlerini de yazalım. Yarım aklım bir sana erdi Yarım kaldı sende olsun değerdi Kırmaya yüzsüzleştiğin kalbim Bir tüy kadar hafif şimdi Aklımı senden kaçırınca Gel bana anlatma Zamanım sende dursun Bırak yarım kalsın Yada al elimde kalan ne varsa Bi düş gördüm yada o beni gördü Sağır bir gürültü aramızdan süzüldü Kırmaya yüzsüzleştiğin kalbim Bir tüy kadar hafif şimdi Aklımı senden kaçırınca ah Gel bana anlatma Zamanım sende dursun Bırak yarım kalsın Yada al elimde kalan Sor sana söyler hayat cevabın bende dursun Bırak yarım kalsın Yada al elimde kalan ne varsa Gel bana anlatma Zamanım sende dursun Bırak yarım kalsın Yada al elimde kalan Sor sana söyler hayat cevabın bende dursun Bırak yarım kalsın Ya da al elimde kalan ne varsa Yarım aklım bir sana erdi.
 7. tam olmayan.
 8. gecenin zaten müthiş bir şarkısıydı şimdi de üstüne öyle bir klip çekmişler ki diyecek bir şey bulamadım. türkiye standartlarının çok üstünde müzik yapıyorlar bir de bu kliple iyice çıtayı yükseltmişler. şimdilik gelecekleri çok parlak görünüyor. not: klibi izlemek için, http://www.youtube.com/watch?v=bIHwedl1gYc +
 9. gece nin en iyi şarkılarından. radyoya dinleyip tanıyamadım, belki de yakıştıramadım bunlara. akılda kalan birkaç kelimeyle zor buldum izini. bu şarkıdan sonra gece den beklentim arttı, belki de yeni oluştu bilemiyorum. kısacası güzel şarkı yapmış adamlar işte.
 10. gece grubunun harika şarkısıdır.
 11. klibe rastladım bir yerde, gerçekten beklemediğim kadar iyiydi. gece'nin müziği tam olarak tarzım olmasa da klibin de etkisiyle sonuna kadar izledim, dinledim. şarkının anlattığıyla güzel bir bağ kurmuşlar, az zamana çok duygu sığdırmışlar; tam kısa film tarzı klip. başarılı, tebrikler gece!
 12. uzun zamandan beri dinlemediğim gruptu gece.ancak dün dream tv'de 4x4 te gördüm tek tek dinledim şarkılarını,sanki yeni bir grup keşfediyormuşcasına izledim merakla hakikatten güzeldi ama yetmez derken son şarkı bu şarkıydı.şarkıya tamamen uyan bir kliple tek kelime ile mükemmel.sevmeye başladım geceyi.bu şarkıyla tanışan biri olarak bu şarkının hala beklenen ilgiyi yakaladığını düşünmüyorum. bunun nedeni belli gençlerimiz o kadar alışmışki demet akalın(serdar ortaç) adlı sanatçı kişisinin şarkılarının kliplerine baktığımızda bacaklara ve dıt dıt dıt efektlerine. ne anlarlarki keman sesinden mükkemmel klipten. "bırak yarım kalsın"...
 13. Yarım aklım bir sana erdi Yarım kaldı sende olsun değerdi..
 14. "Yarım aklım bir sana erdi" sözüyle beni benden alan, gözyaşlarına boğan gece parçası.
 15. Çeyreğin kökünün tersinin çeyreği eder yarım.
 16. bir düş gördüm ya da o beni gördü. aşmış gitmiş bir gece şarkısıdır.
 17. adamın amına koyan gece adlı grubun şarkısıdır.
 18. dün itibarıyla klibiyle birlikte farkettiğim gerçekten piyasanın üstünde bir şarkı. aslında şarkıdan çok klibi ilgimi çekdi. yapdığım araştırmalara göre zaten yurtdışında çekilmiş. ama böyle kliplere alışkın değil bu bünyeler. daha sonra şarkının da iyi olduğunu anladık ve grubu incelemeye aldık.
 19. gece'nin mükemmel ötesi şarkısı. üst üste 5 10 kez dinletir kendini. (bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
 20. http://www.youtube.com/watch?v=bihwedl1gyc + (#13323684)
 21. son günlerin en güzel şarkısı ve en güzel klibi. bir parça bu kadar mı güzel olur dedirten cinsten.
 22. yerlere göklere sığdıramadığım, sığdıramayacağım muhteşem gece eseri. "yarım aklım bir sana erdi" ne kadar naif anlatıyor aşkı! bugün kaç kere dinledim, sayamadım. ayrıca klibi hep ağlatır...
 23. En sadeleştirilmiş şekliyle 1/2 dir. Hoş yurdum insanı bir kısmını bitirdiği her iş için yarım lafını kullanır. Yarısına kadar yaptım, yarım bıraktım, yarısını bitirdim... Hadi ordan, yarısı değil bu diyesi gelir insanın. Gözünü seveyim matematiğin.
 24. post rock esintileri içeren güzel bir şarkı..
 25. SOR SANA SÖYLER HAYAT CEVABIN BENDE DURSUN..

senin yarim kelimesiyle ilgili yorumun ne ?

Sitemap